LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Twitter Doğrulanmış Hesap Nasıl Yapılır? - internet-siteleri

Twitter’da ünlüler ve bazı tanınmış kişilerin hesaplarında sağ üstte doğrulanmış hesap (verified account) yazısı ve amblemini görmüşsünüzdür. Bu amblem ve yazı, kişilerin Twitter yetkililerine yaptıkları talep ve doğrulama sonucu verilen bir hak..

GÜNCELLEME 23 TEMMUZ 2016!

Twitter hesap doğrulama özelliği artık tüm Twitter kullanıcılarına açık. Hesabınızı doğrulatmak için aşağıdaki formu doldurmanız gerekiyor.

https://verification.twitter.com/welcome

Hesap doğrulama talebini yollayabilmeniz için;

– Doğrulanmış bir telefon numarası – Doğrulanmış eposta adresi – Twitter’da biyografi bölümünün doldurmuş olması – Geçerli bir profil fotoğrafı – Doğrum tarihi (gizli olarak ayarlanabiliyor) – Bir web sitesi adresi yazılı olmalı – Tweet’leriniz herkese açık olmalı

Formda 500 karakter sınırlamaya sahip mesaj kutucuğu bulunuyor. Burayada neden hesabınızın onaylanması gerektiğini yazıyorsunuz. Fakat bu kutucuğa web sitesi adresi yazarsanız Next butonu pasif hale geçiyor. Bu sebeple Twitter.com/kullaniciadi yerine @kullaniciadi, web sitesi adresinizi yazacaksanız websitem.com yerine websitem[.]com yazmalısınız.

Ayrıca Twitter ekibi bu form üzerinden gelen taleplerle hesabınızın doğrulanacağını garantilemiyor. Formu gönderdikten sonra sonuç için 1 ay civarı beklemeniz gerekebilir. Türk sanatçılar genelde bu hak talebi ve doğrulamayı yapmıyorlar bu nedenle pek çok taklit hesap mevcut..

“Peki doğrulama talebi nasıl olacak?” diyenler için sorunun cevabı hemen aşağıdaki yardım sayfasında yer alıyor.

https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/about-twitter-verified-accounts

Hesabınızı doğrulatmak istiyorsanız yukarıdaki bağlantıda yer alan bilgileri okumalı ve koşulları birebir yerine getiriyor olmalısınız..

Eğer sıradan bir Twitter kullanıcısıysanız fazla heveslenmeyin, Twitter şimdilik sadece çok aranan kişilere onaylı hesap hakkı tanıyor.

İlgili sayfadan bakınız;

Ne tür hesaplar onaylanır?

Kullanıcıların aradıkları kişileri bulmalarını kolaylaştırmak için Twitter düzenli aralıklarla hesapları onaylar. Müzik, sinema, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarında çok aranan kullanıcılara odaklanmış durumdayız. Onaylama şartlarımızı sürekli olarak güncellemekteyiz. Onaylamanın, takipçi ya da Tweet sayısını etkileyen bir faktör olmadığını unutmayın.

Normal kullanıcılarımızdan gelen onaylama isteklerini kabul etmiyoruz. Yukarıdaki kategorilerden birine giriyorsanız ve Twitter hesabınız onay için belirlediğimiz niteliklere uygunsa, ilerleyen dönemlerde sizi de değerlendirebiliriz.

>> Twitter’dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak
>> Twitter Hesap Güvenliği İçin Telefon Etkinleştirme
>> Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter Araçları
>> Twitter; “Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor”

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 19 Şubat 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


  hatice 25 Mart 2015, 08:41

  merhaba, günün birinde bir twitter hesabı açmıştım hiç kullanmadım tabi şifremide unuttum. yaklaşık 15-20 gündür e posta hesabıma twitter hesabını doğrula maili geliyor. kendiniz istekte bulunmadıysanız bu linki açmayın diyor. açmıyorum ama sürekli gelmeye başladı. sizin yazdığınız yorumlara göre bana doğrulama msjı gelmemeli acaba bir sorun mu vardır? sizce ne yapmalıyım?

  admin 25 Mart 2015, 18:20

  @hatice; Merhaba. Gelen mail masum mudur bilemem bu sebeple Twitter.com adresine gidip kendiniz için şifre sıfırlama talep edin, gelecek olan mail üzerinden hesabı doğrular ve boşta bırakırsınız. 

  https://twitter.com/account/begin_password_reset

  Erşen 23 Haziran 2015, 09:01

  Abi ben verdiğiniz like tıkladım fakat daha sonrasını beceremedim. Yani e postama bilgi de gelmiyor. Ne yapa bilirim?

  admin 23 Haziran 2015, 16:51

  @Erşen; Daha önce Twitter üzerinde bir form vardı ve (kabul edilmesede) başvuru yapılabiliyordu. Sonradan bu form kaldırıldı. Şimdi onaylama işlemleri için Twitter merkezine telefon ile ulaşılması, istedikleri belgelerin temin edilmesi vb şeyler gerekiyor. Yani ünlü ve çok aranan birinin hesabı onaylanacaksa Twitter'a ulaşmanız gerekiyor. Fenomen, çok takipçili kişiler veya çok tweetli kişilerin hesaplarını onaylamıyorlar. 

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019