LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Twitter'dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak - internet-siteleri

Birçok Twitter kullanıcısının bundan haberi yok, Twitter telefon rehberimizi “Kimi takip etmeli” özelliği için sunucularına kayıt ediyor. Rehberimizi mobil uygulama üzerinden alıyor ve rehberdeki numaraların Twitter hesabı olup olmadığına bakarak bizlere takip önerileri sunuyor. Tabi bu durum şunu doğuruyor; ileride bir gün Twitter hesabınıza sizden başka birisi şifreniz ile eriştiğinde rehberinize de erişmiş oluyor. Kişiler arasında sadece telefon rehberindeki kişiler yok, birde üstüne rehberde ekli mail adresleri de kayıt ediliyor.

Peki Ne Yapmamız Gerekiyor?

Eğer rehber kişileriniz sizin için önemliyse Twitter hesabınızda ilgili bölüme ulaşıp rehber kayıtlarını Twitter sunucularından sildiriyorsunuz. Bu adımdan sonra kişileriniz “kimi takip etmeli” özelliği için kullanılamıyor fakat zaten tutarsız öneriler yapan Twitter’daki telefon rehberinizi güvenceye almış oluyorsunuz.

1. Twitter’da hesabınıza giriş yapıyor ve Ayarlar sayfası üzerinden Twitter Verilerin sayfasına gidiyorsunuz. Bu sayfada sizden şifrenizi onaylamanız isteniyor. (Bu biraz güvenlik sağlasa da şifrenizi bilenler için sorun teşkil etmiyor.)

Twitter'dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak - internet-siteleri

2. Şifrenizi onayladıktan sonra karşınıza hesap geçmişi, cihaz geçmişi giriş geçmişi gibi özel verilerin olduğu sayfa geliyor. Sayfanın en altına indiğinizde Diğer veriler başlığı altında Kişiler başlığına tıklıyorsunuz.

Twitter'dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak - internet-siteleri

3. Kişiler sayfasında da rehberiniz Twitter’a aktarılmışsa tüm özel rehber numaraları ve mail adreslerini görüyorsunuz. Belki numaralar Twitter’a aktarılmamış olabilir ancak numaraları orada görüyorsanız ve artık Twitter’ın numaraları kaydetmemesini istiyorsanız Tüm kişileri kaldır butonuna tıklayarak rehberi Twitter’dan temizliyorsunuz.

Twitter'dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak - internet-siteleri

Butona tıklamanızla beraber tabiki onay ekranı geliyor karşınıza. Onay mesajını okuduktan sonra eminseniz Kaldır butonu ile işlemi tamamlıyorsunuz.

Twitter'dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak - internet-siteleri

Bu adımları uyguladığınızda takipçilerinizde yada takip ettiklerinizde bir eksilme veya farklı bir engelleme, mahrum kalma durumu olmuyor. Sadece telefon rehberinizdeki kişiler Twitter’a geldiyse kimi takip etmeli bölümünde göremiyorsunuz. Ve isterseniz aynı sayfa altından telefon rehberini tekrar yükleyebiliyorsunuz.

Sorularınız olursa yorum panelinden gönderebilirsiniz.

>> Facebook ve Twitter için Mail ve Telefon ile Bulmayı Kapatma
>> Twitter Hesap Güvenliği İçin Telefon Etkinleştirme
>> Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter Araçları
>> Twitter; “Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor”

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 23 Eylül 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


    mert 08 Kasım 2018, 22:36

    twitter rehber senkronizasyonunu geçen yapmıştım şimdi yapamıyorum.bilmeden bi şeyimi kapattım denedim denedim olmuyor.uygulamadanmı açmak gerekiyor illa

    Lordiz 08 Kasım 2018, 23:45

    @mert; Merhaba. Android telefon kullanıyorsanız Ayarlar altında Hesaplar veya Senkronizasyonu bulacaksınız ve oradan Twitter senkronizasyonunu açacaksınız. Yada Twitter’da Kişi Yönetiminden rehberi tekrar yükleteceksiniz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019