Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter X Araçları

Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter X Araçları

Twitter’ın inanılmaz yükselişi devam ediyor. 2009 ve 2010 yıllarında patlama yaşayan Twitter doğru ve bilinçli kullanıldığında Facebook’dan kat kat daha iyi diyebiliriz.. Daha çok ünlüler tarafından tercih edilen bu uygulama, ünlüleri kapsadıkça sade vatandaşıda kendine çekmeye devam ediyor.

Daha düne kadar bloglarımızda, sitelerimizde Facebook paylaş butonu ve Facebook sayfa bileşenlerini kullanırken şimdi de Twitter paylaş ve Twitter güncel Tweet bileşenlerini kullanmaya başladık..

Peki Nedir Bu Bileşenler?

- Tweet Bileşenleri

Bu bileşenler sayesinde html destekli tüm sitelerde (blogspot blogları da dahil) Twitter profillerine ait son tweet güncellemeleri, arama sonuçları vd. seçenekleri yayınlayabiliyorsunuz.. (Bileşenden yararlanabilmek için Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.)

Yukarıdaki bileşene ilgili bağlantıdan ulaşarak, buradan bileşenlerin renk, genişlik vb. tüm ayarlarını yapabilir, beğendiyseniz “Bileşeni Oluştur” butonuna basarak html kodunu alabilirsiniz.. Alacağınız kodu HTML destekli tüm sitelerde uygun yere ekleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz..Örneğin Blogspot kullanıcıları Tasarım > Sayfa Ögeleri > Gadget Ekle bağlantısı altından HTML/JavaScript Ekle gadgetına kodları ekleyip bileşeni sitelerine eklemiş olurlar..

- Twitter Butonları

Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter X Araçları

Yukarıdaki bağlantıdan Twitter buton özelleştirmelerine ulaşarak, buradan istediğiniz şekilde buton oluşturup ve en sonunda alacağınız script kodunu HTML destekli sitenize ekleyerek paylaş butonunu içeriğinize dahil etmiş olursunuz..

>> Web Siteleri İçin Sayaçlı Twitter Paylaş Butonu
>> Twitter’dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak
>> Twitter Hesap Güvenliği İçin Telefon Etkinleştirme
>> Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter Araçları
>> Twitter; “Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor”

Güncelleme Tarihi: 7 Şubat 2017