LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Twitter; "Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor" - internet-siteleri

İnternet aleminde ilginçlikler bitmiyor.. Birgün bir bakıyorsunuz, ortada herhangi bir sorun yokken Twitter şöyle bir hata mesajı göstermeye başlıyor; “Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor. Kullanıcılarımızı spam ve diğer kötü niyetli eylemlerden korumak için, şu anda bu işlemi tamamlayamıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar dene.” Nereden çıktı şimdi bu? 

Spam hesapların çatır çatır tweet gönderdiği yerde, ara sıra tweet atan, kimseyi rahatsız etmeyen bir hesapta neden böyle birşey çıkar ki? Neyse çözüme geçelim..

Eğer abudik gubudik sitelere Twitter hesabınıza erişmeleri için izin verdiyseniz, sorunun sebebi bu. Hiçbir uygulamaya izin vermediyseniz, sorunun sebebi Twitter..

Çözüm ise gayet basit.

Twitter hesabınızın şifresini değiştireceksiniz.

Twitter masaüstü sürümünde sağ üstte küçük profil resminize tıklayarak, açılan menüden Ayarlar‘a, ardından sol menüden Şifre seçeneğine tıklayın. Şifre değiştirme sayfasında ilk kutucuğa mevcut şifrenizi, sonraki iki kutucuğa ise yeni şifrenizi girin.

Twitter mobil uygulamasında ise uygulamanın sol açılır menüsünden Ayarlar‘a, ardından Hesap seçeneğine, sonrasında ise Şifre seçeneğine dokunarak şifre değiştirme ekranına ulaşın.

Şifre değişikliğinin ardından uygulamaları gözden geçirmeniz istenebilir. Ki bence de bir göz atmakta yarar var. Hemen bu bağlantıdan yada Ayarlar > Uygulamalar yolundan hesabınıza erişimi olan sitelere, hizmetlere ulaşın, yabancı, zararlı olabileceğini düşündüklerinizin erişim izinlerini kaldırın.

>> Twitter’dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak
>> Twitter Hesap Güvenliği İçin Telefon Etkinleştirme
>> Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter Araçları

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 15 Ocak 2017 tarihinde yayımlanmıştır.


  gece 02 Eylül 2019, 13:30

  Merhaba, hesabım daha demin açıldı. Ama takipçi sayım 0 gözüküyor. Düzelmezse mecbur öyle olacak gibi. İlgi ve uğraşınız için gerçekten teşekkür ederim.

  Lordiz 02 Eylül 2019, 20:03

  @gece; Merhaba, rica ederim. Takip ve takipçi sayınız 1 haftaya hepsi geri gelir. Rahat olun. İyi günler.

  umut 15 Mart 2020, 22:24

  şifremi defalarca değiştirdim ama olmuyor lütfen yardım edin

  Lordiz 15 Mart 2020, 23:40

  @umut; Merhaba. Sürekli şifre sıfırlama döngüsüne girerseniz 48-72 saat aralığında beklemeniz gerekiyor. Sonrasında şifre sıfırlayıp hesabınıza erişebileceksiniz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020