Vodafone Faturasız Hatlarda 5 TL, 10 TL ve 15 TL Yüklemeler Yapmak

Vodafone Faturasız Hatlarda 5 TL, 10 TL ve 15 TL Yüklemeler Yapmak

Eskiden marketlerde, gsm bayilerinde kontör kartlar satılırdı.. Yanlış hatırlamıyorsam 5-10 TL kartlar dahi vardı. Bu sayede ufak miktar TL (kontör) yüklemelerini rahatlıkla yapabiliyordunuz. Uzun zamandır bayilerden yükleme yapmadığım için tam bilmiyorum ama sanırım artık böyle bir imkan yok. En az 20 TL yüklemeniz gerekiyor. Fakat Vodafone’da ufak bir ayrıcalık var. Sadece 72 saat geçerli olan! 

Nasıl Yani? 

Şöyle… Diyelim ki şuan hattınıza 20 TL yada üstünde bir yükleme yaptınız, önümüzdeki 72 saat boyunca Vodafone mobil uygulamasından yada Vodafone online self servis sayfasından 5, 10 ve 15 TL yükleme yapabileceğiniz seçenekler aktif oluyor. Eğer ilk yüklemeniz yeterli gelmediyse 72 saat boyunca istediğiniz kadar 5, 10 yada 15 TL yükleme tekrarlayabiliyorsunuz. Fakat 72 saat bitince, bu seçenekler kapanıyor ve tekrar 20 TL yada üstü yükleme yapmanız gerekiyor.

Bunun Neresi Karlı? 

“Öncesinde 20 TL yüklediysem 5, 10 ve 15 TL yüklemenin espirisi ne?” dediğinizi duyar gibiyim. Başlangıçta 20 TL yüklemeniz gerekiyor olması kötü fakat hattınızdan başka hatlara Lira transfer edebildiğinizi, mobil hattınızı mobil ödemeler içinde kullanabildiğinizi ve hiç beklenmedik anlarda hattınızdan telsiz kullanım ücreti kesildiğini düşünürsek ilk 72 saatte değerlendirilebilecek güzel bir özellik.. Mesela kendinize paket alacakken telsiz kullanım ücreti kesintisi sebebi ile TL’nizin yetersiz kaldığını yada mobil ödeme yapacakken harcama için yeterli TL olmadığını fark ederseniz ne yapacaksınız? 72 saatlik bu ayrıcalıktan yararlanacaksınız..

Keşke 72 saat değil 1 hafta olsaymış ama belki onuda ileride ayarlarlar..

Nasıl Kullanılıyor?

  • Öncelikle 20 TL yükleme yapıyorsunuz, ardından bir sms ile bu ayrıcalığın aktif olduğunu bildiren sms alıyorsunuz.
  • Sms’in ardından Vodafone Yanımda uygulamasında sağ menüden Bakiyem ve TL yükleme sayfasına gidiyor yada Vodafone web sitesinden online self servis hesabınıza giriş yapıyorsunuz.
  • Uygulama sayfasında yada self servis TL YÜKLE sayfasında 5, 10 ve 15 TL seçeneklerini görüyorsanız; ininal kart, banka kartı yada kredi kartınız ile hattınıza yüklemeyi gerçekleştiriyorsunuz.

Vodafone Faturasız Hatlarda 5 TL, 10 TL ve 15 TL Yüklemeler Yapmak

Vodafone Faturasız Hatlarda 5 TL, 10 TL ve 15 TL Yüklemeler Yapmak

72 saat içinde istediğiniz kadar 5, 10 yada 15 TL yükleyebiliyorsunuz. Fakat sadece 20 TL yüklenen hatta ayrıcalıklı yükleme yapabiliyorsunuz. Eğer başkasına TL yükleyecekseniz ya Lira transfer etmeniz yada önce o hatta 20 TL yüklemiş olmanız gerekiyor.

Ayrıca Vodafone Yanımda uygulamasında iki temel sorunla karşılaşabiliyorsunuz!

  • Bankanızın 3D secure ödeme sayfası açılmayabiliyor. Karşınızda bomboş beyaz sayfa beliriyor,
  • Banka kartınızın son kullanım tarihi 2027’den sonra ise uygulamada en ileri tarih 2027 olduğundan sonraki seneleri seçemiyorsunuz.

Eğer böyle bir sorun yaşarsanız bu durumda Vodafone Yanımda uygulaması yerine Vodafone web sitesi üzerinden self servis girişi yaparak yükleme yapmanız gerekiyor. Sadece web sitesine giriş yaparsanız 5, 10, 15 TL seçenekleri beliriyor ve web sitesinde kart son kullanım tarihi elle yazıldığından 2027 yılı gibi bir sınırlama yada 3D secure sayfasının açılmaması gibi bir sorun olmuyor.

İnşallah işinize yarar!

Not: Eğer kendi hattınıza değil başka bir Vodafone hattına 5, 10, 15 TL yada benzeri ufak miktar yüklemeler yapmak fakat öncesinde 20 TL yüklemek istemiyorsanız; önce kendinize TL yükleyip hattınızdan o diğer hatta Lira transfer edebilir yada zaten hattınızda yeterli TL varsa kendi Liralarınızdan diğer hatta transfer edebilirsiniz. (Vodafone’da Lira transfer ücreti 2 TL.)

>> Vodafone ile TL Transferi Nasıl Yapılır?

Konuyla alakalı sorularınız olursa yada sistemde değişiklik olursa konu altından yorum olarak yazabilirsiniz.