LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Half Life ve Portal'ın Filmleri Çekilecek! - sinema, oyun-indir

Bundan 6 sene önce bir yazı yayınlamış ve o yazımda efsane oyun Half Life’ın sinema filmi çekilecek mi? sorusuna birinci ağızdan gelen cevabı sizlerle paylaşmıştım. Doğrudan oyunun yapımcısı Valve’den gelen cevapta; “Film ancak biz yaparsak olur” deniliyordu. Aradan onca zaman geçti ve nihayet beklenen haber Gabe Newell’dan değil ancak sinema sektörünün sağlam adamlarından biri olan J.J. Abrams’dan geldi. Evet, Half Life ve Portal’ın sinema filmleri çekilecek!

GÜNCELLEME – 11 Ekim 2016: J.J. Abrams, Portal ve Half Life senaryo yazımı için aday senaristler buldu fakat Gabe Newell senaristlerin hiçbirinin aklındaki fikirleri beğenmeyince tüm adayları eledi. Bu sebeple henüz senaryo yazımı daha başlayamadı. Söylenene göre Gabe Newell’in aklında başka isimler varmış..

Yazının Devamı..

Henüz hikaye aşamasında olan, yani senaryo yazımıda yakında başlayacak olan filmler belki 3, belki 5 sene sonra vizyona girecek, belkide yarıda bırakılacak fakat bu konuyla alakalı güvenilir birilerinin net ve olumlu bir cevap vermiş olması, birşeyler yapılıyor olması harika. Alias, Lost, Fringe gibi dizilerin ve Star Trek, Super 8, Star Wars Güç Uyanıyor gibi filmlerin yapımcılığını, yönetmenliğini yapmış olan J.J. Abrams, tahmin edeceğiniz gibi iki filminde senaryosunda ve yönetmenliğinde bulunacak. Ve eğer herşey yolunda giderse harika bir Half Life, harika bir Portal filmi karşımıza sunulacak.

Aslında bundan 3 sene önce Abrams ve Newell bir araya geldiklerinde sinema filmini Abrams’ın yapabileceğine dair haberler çıkmıştı fakat kesin birşey dillendirilmediğinden ümitlerimizi soldurmuştuk. Geçtiğimiz günlerde doğrudan J.J. Abrams’ın onaylaması sayesinde solan ümitlerimiz tekrar yeşillendi.

İnşallah hikaye oluşumu, senaryo yazımı, oyuncu kadrosunun seçimi ve diğer tüm aşamalar sorunsuz, hızlıca çözülürde, 1998 yılından beri Half Life fanı olan, şuan en az 30 yaşına gelmiş olan Half Life fanı bizler, bu dünyadan göçmeden keyifle filmimizi izleriz.

Half Life ve Portal'ın Filmleri Çekilecek! - sinema, oyun-indir

* Resim, Half Life filmini J.J.Abrams mı çekecek? dedikodularının çıktığı 2013 yılına ait. Soldaki kişi Jeffrey Jacob Abrams ve tabiki sağdaki de Steam platformunun, Valve şirketinin kurucusu, Half Life’ın yaratıcısı Gabe Newell. Dehşet, vahşet bir servetin sahibi olan Gabe Newell, para tutkunu değil fakat mükemmeliyetçi birisi. Bu sebeple 2004 yılından beri Half Life 3 oyununu bekleyip duruyoruz. Eğer sinema filmi çalışmaları yolunda gitmezse Gabe Newell projeyi sonlandırabilir ama umarım böyle birşey olmaz ve sinema filmlerinin yanında birde Half Life 3, Portal 3 oyunları gelir.

>> Half Life 2 Komple Oynanış Videosu [Film Tadında]
>> Portal Benzeri Zeka + Bulmaca Oyunları
>> Lambda Wars RTS Nedir? Nasıl Oynanır?
>> Half Life ve Counter Botlu Full
>> Half Life ve Opposing Force Steam Sürümü İçin Offline Bot
>> Efsane Oyunlar Half Life 2 ve Portal Google Play’de!

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 16 Mart 2016 tarihinde yayımlanmıştır.


    911aile 02 Haziran 2016, 09:41

    bu adamın filmlerine bayılıyorum

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019