Twitter X Sorunu; “Girişim sayısını aştın.”

Twitter X Sorunu; "Girişim sayısını aştın."

Eski bir hesabınıza uzun süre girmediğinizde yada bir süredir giriş yapmadığınız hesabınıza yanlış şifre ile giriş denemeleri yapıp ardından birkaç başarısız şifre sıfırlama denemeniz olduğunda karşılaşacağınız hata mesajı aynen budur; “Girişim sayısını aştın. Lütfen daha sonra tekrar dene.” Twitter sizden kıllanır, hesabınızı kilitler, birde bekleme süresi koyar tekrar sıfırlama yapabilmek için..

Twitter X Sorunu; "Girişim sayısını aştın."

Peki Ne Yapacağız? 

Mecburen tekrar şifre sıfırlama denemesi yapabilmek için en az 24 saat bekleyeceğiz fakat işimizi sağlama almak için Twitter destek ekibine de bir mesaj atmamızda yarar var. Destek mesajı için hata mesajının olduğu ekrandaki Destek’e Ulaş butonunu kullanabilir yada aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

>> Twitter Destek Formu

Açılan sayfada sorun yaşadığınız Twitter kullanıcı hesabı adını yazın, enter tuşuna basın, ardından açılan formda size ulaşabilecekleri mail adresini ve sorunu yazın. Sonrasında da Google recaptcha’yı tamamlayıp formu gönderin.

Hemen geri dönüş yapmıyorlar. En az 12 saat bekleyin, mail adresinizi kontrol edin. Diğer taraftan da hesap engelinizin kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol için şifre sıfırlamayı deneyin. Şanslıysanız kısa sürede size ulaşacaklar veya şifre sıfırlama limitiniz kalkacak, tekrar hesabınıza erişimi sağlayabileceksiniz.

Güncelleme: Konuyla alakalı denememde destek formunu gönderdikten 30 dakika sonra belirttiğim mail adresine geri dönüş yapıldı ve şifreyi sıfırlayıp hesabı geri almam sağlandı.

Hesabınıza Eriştikten Sonra!

Hesabınızı geri aldınız, kiliti kaldırdınız ve şifrenizi artık biliyorsunuz! Ek güvenlik olarak şifrenizi bir yere not alın, hesabınızda önceden telefon numaranız ekli değilse telefon numaranızı ekleyin ve uygulama denetimlerinden hesabınızda izinli uygulamalar varsa onların izinlerini kaldırın.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum formundan yazabilirsiniz.

>> Twitter Hesabı Askıya Alındı! Nasıl Geri Alabilirim?