LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

ByteFence Nedir? Zararlı Mıdır? Nasıl Kaldırılır? - windows-destek

Bilgisayarınızda hiç ummadığınız bir anda bir uyarı belirir, ByteFence sisteminizde virüs olduğunu bildirmektedir. Fakat nereden çıktı bu yazılım? Muhtemelen siz kurmadınız yada kurulurken gözden kaçırdınız. Çünkü bunu hep yapıyorlar.. Basit bir yazılım kuruyorsunuz, örneğin video dönüştürücü fakat onun yüklemesi sırasında başka yazılımlarında kurulumunu onaylamış oluyorsunuz. 

ByteFence Nedir? 

ByteFence bir anti-malware yazılım. Sözde sisteminizi koruyor fakat alakasız şeyleri dahi virüs olarak algılayabiliyor. Bence sisteminizde ücretli bir virüs taraması yada Windows’un Defender yazılımı varsa buna ihtiyacınız yok.

ByteFence Zararlı Mıdır? 

İlk gözlemde zararlı olmadığını düşünüyorum. Tabi uzun süre kullanılırsa ne işler karıştırır bilemiyorum. Ben sisteminizde olmaması taraftarıyım. Birkaç yerde “taramaları ücretsiz yaptığını fakat zararlıları kaldırmak için para istediğini” duydum ama yazılımı sistemden silene kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım.

ByteFence Nasıl Silinir? 

Yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmak için öncelikle kapatmanız gerekiyor. Yazılımı, saatin olduğu yerdeki bildirim bölümünden bulup sağ tıklar ve Quit seçerseniz YES seçeneğinin pasif olduğu bir uyarı penceresi ile karşılaşırsınız.

ByteFence Nedir? Zararlı Mıdır? Nasıl Kaldırılır? - windows-destek

Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyerek (eskinin Ekle Kaldır‘ına) Windows 10’un Uygulamalar ve Özellikler sayfasına ulaşın. Burada ByteFence’i bulup Kaldır butonu ile sisteminizden kaldırın.

ByteFence Nedir? Zararlı Mıdır? Nasıl Kaldırılır? - windows-destek

Eğer yazılımın çalıştığına dair bir uyarı alırsanız Görev Yöneticisine gidip önce ByteFence ismi ile göreceğiniz 3 hizmeti görevi sonlandır yöntemi ile durdurun, ardından tekrar Uygulamalar ve Özellikler sayfası altından kaldırmayı deneyin.

ByteFence Nedir? Zararlı Mıdır? Nasıl Kaldırılır? - windows-destek

Yazıyı yayınladığım tarihte ByteFence zorluk çıkarmadan sistemden kaldırıldı fakat bundan birkaç ay, birkaç sene sonrasında ne yapar bilemiyorum. Eğer konuyla alakalı bir sorunuz, sorununuz yada bir gelişme olursa lütfen yazı altından yorum olarak yazın.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Mart 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


  ismail 05 Ekim 2018, 00:39

  Maleseef işe yaramadı.

  Lordiz 05 Ekim 2018, 00:42

  @ismail; İşe yaramadı derken? Ekle Kaldır’dan kaldıramıyorsanız şuan aktif olarak çalışıyordur. Güvenli moda geçip yazılımı kaldırmayı deneyin.

  semih 27 Ekim 2018, 18:25

  sa ben yaptım işe yaradı aklktı aam sonraki sürteçte geri gelirmi yani virüs etkisi olurmu şuan pc yi tyenidne aşlattığımda artık çıkmyor ama ileriki süreçte tekrardan virüs fln bulaştıtımı diye korkuyorum

  semih 27 Ekim 2018, 18:28

  yani kesin öyle bir ihitmal varmı olaiblirmi bir kaç ay veya birkaç sene sonra tekrardan virüs fln bulaştırımı?

  Lordiz 27 Ekim 2018, 19:51

  @semih; A. selam. Bilgisayardan kaldırdıysanız tekrar gelmez. Tabi hangi yazılımla, nasıl kurulduğu önemli. Aynı şeyi yaparsanız yine sisteme kurulabilir, yine kaldırırsınız.

  Mucahit 15 Ocak 2019, 18:42

  Program kaldırdın kaldıran basıyorum bana programı kurma şeyini gösteriyor ama sağ alttan sürekli virüs var diye bildirim geliyor .

  Lordiz 15 Ocak 2019, 20:44

  @Mucahit; Kurma seçeneklerinde kaldır (uninstall) seçeneğini seçerseniz yazılımı kaldırabilirsiniz.

  özgür 14 Nisan 2019, 21:35

  by tefence benimde pc me bulaşmıştı ve silemiyordum bu gün silmeyi başardım ama , defender tarama yapamıyor şu anda ne yapabilirim

  Lordiz 14 Nisan 2019, 21:40

  @özgür; Merhaba. Defender devre dışı bırakıldıysa tekrar aktif edeceksiniz. Defender’a Windows 10’da arama kutusuna Windows Güvenliği yazıp, Windows Güvenliği uygulamasını açtıktan sonra da Virüs ve Tehdit Koruması seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tüm seçeneklerde yeşil renkli onay simgesi varsa zaten sorun yoktur.

  Alternatif olarak bilgisayara Ccleaner kurup sistem taraması yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun varsa belki tespit edip düzeltebilir.

  armypersona 21 Nisan 2019, 18:48

  yaa ben yapamıyorum yardımcı olun

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019