LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

ByteFence Nedir? Zararlı Mıdır? Nasıl Kaldırılır? - windows-destek

Bilgisayarınızda hiç ummadığınız bir anda bir uyarı belirir, ByteFence sisteminizde virüs olduğunu bildirmektedir. Fakat nereden çıktı bu yazılım? Muhtemelen siz kurmadınız yada kurulurken gözden kaçırdınız. Çünkü bunu hep yapıyorlar.. Basit bir yazılım kuruyorsunuz, örneğin video dönüştürücü fakat onun yüklemesi sırasında başka yazılımlarında kurulumunu onaylamış oluyorsunuz. 

ByteFence Nedir? 

ByteFence bir anti-malware yazılım. Sözde sisteminizi koruyor fakat alakasız şeyleri dahi virüs olarak algılayabiliyor. Bence sisteminizde ücretli bir virüs taraması yada Windows’un Defender yazılımı varsa buna ihtiyacınız yok.

ByteFence Zararlı Mıdır? 

İlk gözlemde zararlı olmadığını düşünüyorum. Tabi uzun süre kullanılırsa ne işler karıştırır bilemiyorum. Ben sisteminizde olmaması taraftarıyım. Birkaç yerde “taramaları ücretsiz yaptığını fakat zararlıları kaldırmak için para istediğini” duydum ama yazılımı sistemden silene kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım.

ByteFence Nasıl Silinir? 

Yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmak için öncelikle kapatmanız gerekiyor. Yazılımı, saatin olduğu yerdeki bildirim bölümünden bulup sağ tıklar ve Quit seçerseniz YES seçeneğinin pasif olduğu bir uyarı penceresi ile karşılaşırsınız.

ByteFence Nedir? Zararlı Mıdır? Nasıl Kaldırılır? - windows-destek

Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyerek (eskinin Ekle Kaldır‘ına) Windows 10’un Uygulamalar ve Özellikler sayfasına ulaşın. Burada ByteFence’i bulup Kaldır butonu ile sisteminizden kaldırın.

ByteFence Nedir? Zararlı Mıdır? Nasıl Kaldırılır? - windows-destek

Eğer yazılımın çalıştığına dair bir uyarı alırsanız Görev Yöneticisine gidip önce ByteFence ismi ile göreceğiniz 3 hizmeti görevi sonlandır yöntemi ile durdurun, ardından tekrar Uygulamalar ve Özellikler sayfası altından kaldırmayı deneyin.

ByteFence Nedir? Zararlı Mıdır? Nasıl Kaldırılır? - windows-destek

Yazıyı yayınladığım tarihte ByteFence zorluk çıkarmadan sistemden kaldırıldı fakat bundan birkaç ay, birkaç sene sonrasında ne yapar bilemiyorum. Eğer konuyla alakalı bir sorunuz, sorununuz yada bir gelişme olursa lütfen yazı altından yorum olarak yazın.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Mart 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


  armypersona 21 Nisan 2019, 18:54

  benim ki windows 7

  Lordiz 21 Nisan 2019, 20:25

  @armypersona; Merhaba. Nerede sorun çıkıyor? Windows 7’de de Ekle Kaldır var. Denetim masasından ulaşabilirsiniz.

  tolga 11 Temmuz 2019, 09:47

  teşekkürler

  furkan 20 Temmuz 2019, 13:36

  merhaba bu gerçekten işime yaradı teşekkür ederim ama neden izinsiz indiriliyor ben oyun indirirken buda inmiş

  Lordiz 20 Temmuz 2019, 18:07

  @furkan; Merhaba. Bazı ücretsiz yazılımlar reklam almak yerine başka yazılımların kurulumu karşılığında o firmadan para alıyorlar. Mesela ücretsiz Youtube video indirme programı kurarsınız sisteme, kurulum sırasında dikkat etmezseniz ücretsiz olarak birde Mcafee virüs taraması yüklenir. Sonra düşünürsünüz “bu virüs taramasını ne zaman yükledim ben?” diye.. Yazılım kurarken kurulum ekranında yazanlara dikkat etmek gerekiyor.

  biri 12 Ağustos 2019, 09:54

  ded,klerinizi yaptım silinmedi veya ben eksik yaptım ama silinmedi silmek için yönetici izni olması gerekiyormuş bende ayarlardan kendimi yönetici yaptım benim gisemyenlerde böyle yapabilir kendinizi yönetici ekleyin istdiğiniz gibi silin iyi günler

  Bilgisayar Kullanıcısı 30 Eylül 2019, 14:04

  çok ama çok teşekkür ederim sürekli bi bildirim gelir bende ep no yapıyodum sonunda şu programı sildim çok sağolun

  AYYILDIZ 26 Kasım 2019, 21:10

  peki %appdata% dan olurmu ?

  Lordiz 26 Kasım 2019, 21:26

  @AYYILDIZ; Merhaba. Yazımı geçen sene yayımlamıştım. Eğer uygulamanın kurulum klasörünü değiştirdiyseler ve o konuma yükleniyorsa denemeden bilemezsiniz. Belki işe yarar. Ben şuan kontrol edemiyorum.

  MELİH 27 Kasım 2019, 14:37

  BYTE FENCE ALDAN KALDIRIYORUM GERİ GELİYO VE DENETİM MASASINDAN UYGULAMALARI KALDIRDAN BYTE FENCE YOK OLSA SİLERİM ZATEN ORDAN VE BİLGİSAYARIM WİNDOWS 7

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019