LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Blitz Engine Oyun Motoru ile Geliştirilen Mobil Oyun "Battle Prime" - oyun-indir, cep-telefonu-teknoloji-haber

Rus yapımı yeni bir oyun geliyor mobil platformlara ve belki sonra pc platformuna, konsollara gelmesi muhtemel bir oyun.. Yada en azından o oyunun geliştirildiği oyun motoru ile yapılacak harika grafikli yeni oyunlar!.. Blitz Engine‘i daha önce duymuş muydunuz? Muhtemelen çoğunuz ilk defa duyuyorsunuz ve evet! artık Unity, Unreal gibi oyun motorlarının yanında yeni ve iddialı bir oyun motorumuz daha var; onun adı Blitz Engine..Ve onun ilk eseri Battle Prime.

>> Call of Duty’nin Mobil Oyunu “Call of Duty Mobile”
>> Call Of Duty Benzeri Ücretsiz FPS Oyunu “İronsight”

Blitz Engine & Battle Prime

Epey bir zamandır Call of Duty Mobile’i bekliyoruz, betadan çıkacak ve yayınlanacak diye fakat Ağustos ayı geldi oyun hala kapalı beta… Bende farklı oyunlar araştırmaya başladım ve Call of Duty serisine benzeyen yeni bir oyun geliştirildiğini fark ettim. Oyunun adı Battle Prime.

Battle Prime, tam 1 sene önce çalışmalarına başlanan ve sıfırdan yaratılan yeni bir oyun motoru ile geliştiriliyor. Ve şuanda İos platformunda Filipinler üzerinden beta testlerine başlanmış durumda. Yani ortada oynanabilir bir oyun var ve bu oyun Unity yada Unreal ile değil, kendi geliştirdikleri oyun motoru ile üretilmiş..

Blitz Engine‘i geliştiren ekibin başında Ivan adında bir oyun geliştirici, kod yazarı var. Kendisinin blog yazısında Blitz Engine ve Battle Prime’ın gelişimine dair notlar paylaşılıyor ve orada amaçlarını şu şekilde anlatıyorlar;

…”Mobil cihazlardan en iyi şekilde yararlanmaya ve bilgisayar oyunlarıyla rekabet etmese de en azından kalitesine yakın olabilecek bir ürün yaratmaya çalıştık. Aslında, söylediğim gibi, asıl amacımız, ne kadar çılgınca gelse de, mobil oyunları daha iyi hale getirmek ve sektörü ileriye taşımaktı…”

Bununla alakalı birde Blitz Engine demosu paylaşmışlar..

Grafikler bana Pubg’yi hatırlattı ve puslu bir ortam olmasa aslında gayet güzel görünüyor. Fakat geliştirdikleri oyunun vuruş hissiyatı nasıl? Oyunun düşük donanımlı cihazlarda göstereceği performans nasıl olacak? Henüz bilmiyoruz.

Geliştirici şunu diyor;

“Biz öncelikle düşük performanslı cihazlara odaklandık. Sonrasında pc platformu ve konsollara yükseltme yapabileceğiz..”

Fakat buna rağmen Battle Prime’ın Apple Store sayfasında şöyle bir not var;

Battle Prime DOES NOT support: iPhone 5S, 6, 6 Plus; iPad Air, Mini 2, 3; iPod Touch 6th gen and lower

Yani düşük donanımlı cihazlarda oynanamayacak?!

Biraz tezat oluyor ama önce bir oyunu görmek lazım. Sonra zaten herkes notunu verecektir. Eğer iddia ettikleri gibi bir sonuç çıkmaz ise Blitz Engine çöp olur. Battle Prime’da geliştirmesi durmuş sıradan bir mobil oyun olarak kıyıda köşede kalır. Yada Call of Duty Mobile’in gerisinde!

İnşallah öyle olmaz!

Battle Prime Ne Zaman Yayımlanacak?

Henüz bir tarih yok fakat yukarıda belirttiğim gibi beta testleri Filipinler üzerinden başlamış. Vpn ile sizlerde oyunu indirip deneyebilirsiniz fakat iyi sonuç alacağınızı sanmam. Bu yüzden biraz sabretmemiz gerekiyor. Geliştiriciler oyunun yıl sonuna kadar yayımlanacağını söylüyorlar. Sonrasında ise aşağıdaki videoda göreceğiniz gibi bir aksiyon oyunumuz olacak.

Merakla bekliyorum..

>> Google Play’de Battle Prime
>> Apple Store’da Battle Prime

https://www.battleprime.com

Lütfen yazımı araklamayın!

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 27 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019