Blitz Engine Oyun Motoru ile Geliştirilen Mobil Oyun “Battle Prime”

Blitz Engine Oyun Motoru ile Geliştirilen Mobil Oyun "Battle Prime"

Rus yapımı yeni bir oyun geliyor mobil platformlara ve belki sonra pc platformuna, konsollara gelmesi muhtemel bir oyun.. Yada en azından o oyunun geliştirildiği oyun motoru ile yapılacak harika grafikli yeni oyunlar!.. Blitz Engine‘i daha önce duymuş muydunuz? Muhtemelen çoğunuz ilk defa duyuyorsunuz ve evet! artık Unity, Unreal gibi oyun motorlarının yanında yeni ve iddialı bir oyun motorumuz daha var; onun adı Blitz Engine..Ve onun ilk eseri Battle Prime.

Güncelleme: Battle Prime kısa süre önce başka bir oyun firmasının şikayeti üzerine Google Play’den kaldırılmış ve bir süre oyunu Google Play’den indirememiştik. Şuan oyun tekrar Google Play’e geri döndü ve sorunsuz şekilde yükleniyor, oynanıyor. Fakat ileride tekrar bir sorun olursa, oyunun güncel apk’sini aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

>> Battle Prime İndir

(Yeni nesil 64 bit işlemcili bir akıllı telefonunuz varsa ASTC 64 bağlantısını kullanın. OBB paketi oyun içinden indirilecek.)

>> Call of Duty’nin Mobil Oyunu “Call of Duty Mobile”
>> Call Of Duty Benzeri Ücretsiz FPS Oyunu “İronsight”

Blitz Engine & Battle Prime

Epey bir zaman Call of Duty Mobile’i bekledik, beta’dan çıkması uzun zaman aldı… Bende bu arada farklı oyunlar araştırmaya başladım ve Call of Duty serisine benzeyen yeni bir oyun geliştirildiğini fark ettim. Oyunun adı Battle Prime.

Battle Prime, tam 1 sene önce çalışmalarına başlanan ve sıfırdan yaratılan yeni bir oyun motoru ile geliştiriliyor. Ve şuanda Android ve İos platformundan beta erişim ile vpn’siz oynanabiliyor. Yani ortada oynanabilir bir oyun var ve bu oyun Unity yada Unreal ile değil, kendi geliştirdikleri oyun motoru ile üretilmiş..

Blitz Engine‘i geliştiren ekibin başında Ivan adında bir oyun geliştirici, kod yazarı var. Kendisinin blog yazısında Blitz Engine ve Battle Prime’ın gelişimine dair notlar paylaşılıyor ve orada amaçlarını şu şekilde anlatıyorlar;

…”Mobil cihazlardan en iyi şekilde yararlanmaya ve bilgisayar oyunlarıyla rekabet etmese de en azından kalitesine yakın olabilecek bir ürün yaratmaya çalıştık. Aslında, söylediğim gibi, asıl amacımız, ne kadar çılgınca gelse de, mobil oyunları daha iyi hale getirmek ve sektörü ileriye taşımaktı…”

Bununla alakalı birde Blitz Engine demosu paylaşmışlar..

Grafikler bana Pubg’yi hatırlattı ve puslu bir ortam olmasa aslında gayet güzel görünüyor.

Geliştirici şunu diyor;

“Biz öncelikle düşük performanslı cihazlara odaklandık. Sonrasında pc platformu ve konsollara yükseltme yapabileceğiz..”

Fakat buna rağmen Battle Prime’ın Apple Store sayfasında şöyle bir not var;

Battle Prime DOES NOT support: iPhone 5S, 6, 6 Plus; iPad Air, Mini 2, 3; iPod Touch 6th gen and lower

Yani düşük donanımlı cihazlarda oynanamayacak?!

Biraz tezat oluyor ama önce bir oyunu görmek lazım. Sonra zaten herkes notunu verecektir. Eğer iddia ettikleri gibi bir sonuç çıkmaz ise Blitz Engine çöp olur. Battle Prime’da geliştirmesi durmuş sıradan bir mobil oyun olarak kıyıda köşede kalır.

İnşallah öyle olmaz!

Battle Prime Ne Zaman Yayımlanacak?

Güncelleme: Battle Prime, yazımı yayınladıktan 5 ay sonra 11 Aralık 2019 tarihinde dünya çapında erişime açıldı. Yani Aralık ayı itibari ile oyunun final sürümünü indirip, vpn olmadan oynayabiliyorsunuz.

Aşağıdaki oynatıcıdan oyunun neye benzediğini görebilir ve eğer isterseniz oyunun global versiyonunu aşağıdaki bağlantılardan indirip, oynayabilirsiniz.

>> Google Play’de Battle Prime
>> Apple Store’da Battle Prime

https://www.battleprime.com

Lütfen yazımı araklamayın!