Windows 11 Geniş Ekran Uyumlu “Counter Strike 1.5 – CS 1.5” Full İndir

Windows 11 Geniş Ekran Uyumlu "Counter Strike 1.5 - CS 1.5" Full İndir

Nostaljiyi sevenler, eski internet kafe dönemlerini yad etmek isteyenler için harika fırsat! Botlu, Windows 11 uyumlu ve geniş ekran destekli Half Life ve Counter Strike 1.5!  Oyunun kurulumu biraz teferruatlı ama takdir edersiniz, bu oyun en az 20 yaşında. Oyunun indirme paketini sömürüyorsunuz, içinden çıkanları sıra ile kuruyorsunuz ve yazımda paylaştığım detaylı ayarları yaptıktan sonra waypoint’li CS haritalarını ve Jumbot (veya merkez) botlu Half Life oyununu çatır çatır oynamaya başlıyorsunuz.

>> WAYPOİNT ARAMAK İSTEMEYENLER İÇİN CS 1.6

HALF LİFE VE COUNTER STRİKE BİR ARADA!

Sıralama şu şekilde; Aşağıdaki bağlantıdan oyunu oyunun tam paketini indirin.

>> TEK LİNK HL ve CS İNDİR

Counter Strike’ı oynayabilmek için bilgisayarınıza Half Life’ı kurmak zorunda olduğunuzdan Half Life’ın yer aldığı tam paketi paylaşıyorum..

İndirme tamam ise kurulum sıralaması şöyle olacak;

1. Half Life Setup’ı kurun (setup.exe),
2. Ses düzeltmesini kurun (hlupdate.exe)
3. hl1110.exe paketini kurun (CS klasörü içinde)
4. Counter Strike Setup’ı kurun (csv15full.exe)
5. CS Türkçe yamasını kurun (Turkce_yama.exe)
6. CS Bot paketini kurun (CS Bot klasöründe pod25ins.exe)
7. CS Waypointleri yükleyin (cs15wp.zip içinde)
8. Bot Türkçe yamasını yükleyin (BotChat.txt, BotNames.txt)
9. Half Life Bot paketini kopyalayın (Merkez isimli klasör rar’dan çıkarıp C:\SIERRA\Half-Life içine kopyalayın.)
10. Notebook geniş ekran yamasını yükleyin (Yazı sonunda özel olarak anlattım.)
11. Counter Strike’a girip oyun ayarlarından video modunu OpenGL, çözünürlüğü 1366×768 yapın (Yazı sonunda özel olarak anlattım.)
Şifre: Oyuna ilk girişinizde sizden cd key şifresi istenecektir, şifreyi indirdiğiniz kurulum paketinde sifre.txt dosyasında bulabilirsiniz.

>> Half life-Counter 1.5 Kurulum (Resimli Anlatım)

Notebook Geniş Ekran Yamasının Kurulumu!

Notebook için geniş ekran yamasını indirme paketinde paylaştım. Kurulumuna dair bir belge de var orada. Fakat burada tekrar değinmek gerekirse, yapacağınız şey şu;

notebook-icin.rar paketini masaüstüne çıkaracak, içindeki hl.exe dosyasını C:\SIERRA\Half-Life konumuna, config.cfg dosyasını ise C:\SIERRA\Half-Life\valve klasörüne kopyalayıp yapıştıracaksınız. Her iki dosyayı bu konumlara kopyaladığınızda dosya değişim ekranı gelmeli ve her iki dosyanın mevcut konumlara kopyalandığından emin olmalısınız. (Windows 11 bilgisayarımda dosyaları sadece kes, yapıştır yaparak kopyalayabildim.)

Full HD Bilgisayarlarda Çözünürlük Ayarlama!

Oyunu notebook’lar için geniş ekran yaptık ama muhtemelen Full HD ekranlı bilgisayarınızda oyunu açtığınızda sol üstte ufak bir karede görüntülenecektir. Bu sorunun kesin çözümü içinde şunları yapacağız;

1- Masaüstündeki Counter Strike kısayolunda sağ tıklayın, Özellikler’e gidin, Uyumluluk sekmesinden oyunun Uyumluluk modunu Windows 8 yapın.

2- Masaüstündeki Counter Strike kısayolundan oyuna girin, oyun ufak kare şeklinde açıldığında Ayarlar > Görüntü > Video Modları yolunu izleyerek, oyunun video modunu OpenGL, çözünürlüğü de 1366 x 768 olarak ayarlayın ve tamam butonlarına tıklayarak oyun ana ekranına dönün.

Şimdi ana ekranda CS Oyna veya Diğer Modları butonlarına tıklayarak, Counter Strike veya KWS Bot için yeni oyun kurabilirsiniz. Yeni oyun kurduğunuz an oyun geniş ekrana geçiyor ve menüler ekranda düzgün görüntüleniyorsa, artık sorun kalmadı demektir.

Dikkat! Oyun çok eski bir sürüm olduğundan menü ekranları geniş ekran olmaz, her iki kenarda siyahlıklar kalır. Fakat oyunu oynamaya başladığınızda görüntü geniş ekrana tamamlanır.

Sol üstte takılan menü ekranı! Bazen oyun kurarken ve oyun tam başlarken menü ekranı sol köşeye yapışık kalabilir. Bu durumu yaşarsanız yapacağınız şey şu; o ekranı gördüğünüz gibi ESC tuşuna basın, menü ekranına dönün ve sonra menüdeki Devam Et butonu ile aktif oyuna geri giriş yapın.

Masaüstünde Counter Strike Kısayolu Oluşturma!

Oyunu kurarken aslında karşınıza bir seçenek gelir ve bu seçenek sayesinde masaüstüne Counter Strike kısayolu oluşturabilirsiniz. Ancak olurda bu ekranı atlarsanız, kurulum bittikten sonra oyuna nasıl gireceğinizi bilemezsiniz. Eğer böyle bir sorun yaşarsanız çözüm şu;

Masaüstünde sağ tuş yapın > kısayol yazan bağlantıya tıklayın > “Öğenin konumunu yazın” yazan yerde boş kutuya şunu yazın;

 C:\SIERRA\Half-Life\hl.exe -console -game cstrike

Tabi sizde C yerine D varsa ona göre ayarlayın sonra ileriye tıklayın, bir isim verip bitirin. Artık masa üstünüzde direk Counter Strike bağlantısı mevcut olacak.

Counter Strike 1.5’u Botlarla Oynama!

Kurulumu eksiksiz yaparsanız ve waypoint dosyalarını doğru şekilde yüklerseniz waypoint’i olan tüm haritaları botlarla oynayabileceksiniz. Eğer bot sayısını arttırmak isterseniz, oyun kurarken Max Oyuncu Sayısını istediğiniz rakama ayarlayın ve oyuna girdikten sonra otomatik bağlanan bot sayısına bakarak addbot komutu ile botları arttırın. Addbot komutu sadece maksimum oyuncu sayısı kadar çalışır, yani girişte ayarladığınız rakamı iyi ayarlamalısınız. Bot komutu gireceğiniz ekrana klavyede TAB tuşunun üstündeki ” tuşundan ulaşabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki yöntemle devamlı uğraşmak istemezseniz;

PODBot klasöründeki PodBot.cfg’yi not defteri ile açıp, 114 ve 115. satırlardaki #min_bots 0 #max_bots 31 değerlerinin başındaki # işaretlerini kaldırarak minimum maksimum bot sınırlarını ayarlayabilir, ayrıca oyun başladığı gibi otomatik kaç bot girsin istiyorsanız, PodBot.cfg’de 175. satırdaki # join automatically if you start a new map notunun başındaki # işaretini kaldırarak, oyuna girecek otomatik bot sayısını arttırabilirsiniz. (Normalde o metnin tam altında 7 tane addbot komutu olmalı, siz bunu istediğiniz rakama tamamlayacaksınız.)

Botlu Half Life için Merkez Bot Kullanımı!

Half life’ı botlu oynamak isteyenler şuna dikkat etsin; Half Life paketinden çıkacak olan merkez.rar dosyasında merkez klasörü var, bu klasörü oyunu kurduğumuz yerde Half Life klasörü içerisine kopyalamalı ve sonra Counter Strike’a girip custom game üzerinden kws bot’a geçiş yaparak multiplayer oyun kurmalıyız.

Custom game görünmüyorsa, hl1110.exe dosyasını (üstteki yama paketinde) kurmadınız demektir. Bunları doğru yaparsanız Half life’ı KWS-bot üzerinden botlarla oynayabilirsiniz..

Ayrıca Notebook geniş ekran yamasından sonra KWS Bot’un video ayarlarının da OpenGL 1366×768 şeklinde ayarlı olup olduğunu kontrol etmelisiniz.

Oyun Limitini Ayarlama!

Oyunda 15 kişi öldürdüğünüzde harita sonlanır ve oyun donar kalır bu nedenle harita kurmadan önce aşağıdaki ayarı yapmanız gerekir. Multiplayer > Lan Game > Create Game > Advanced Options > Frag Limit 15.000000 sayısını 150.000000 yapın.

İndirdiğiniz hiçbir dosyada RAR ŞİFRESİ yok!

Ayrıca kurulum safhası veya konudaki bilgiler size yetmediyse sayfanın altındaki yorumlar bölümünden önceki indirip kuran arkadaşların yorumlarını okuyun, yorumlarda sorularınız ve aradıklarınız yoksa yorum olarak sorun yardım etmeye çalışayım.

>> Counter Strike 1.6 Otomatik Bot Paketi İle Full

Link Kontrol Tarihi: 7 HAZİRAN 2023

>> Counter Strike Uyarlaması “Brutal Strike”
>> VR Özel Half Life Oyunu Half Life Alyx