Windows 11 Geniş Ekran Uyumlu “Half Life” Full İndir

Windows 11 Geniş Ekran Uyumlu "Half Life" Full İndir

Şimdilerde 30 – 40’lı yaşlarda olup, 2000’li yıllarını internet kafelerde geçirenler iyi bilirler Half Life ve Counter Strike 1.5’i. Kafedeki 10-12 masanın tamamen Gasworks, Crossfire veya Assault’da kapışması, kafedeki bağırış çağırışlar, kendini oyuna kaptırıp eve geç kalmalar.. Hala dün gibi aklımda.. Aradan yıllar geçti ve bu oyun, o zamanlar daha doğmamış olan küçük kardeşlerimizin bile şuan en sevdikleri arasında. Yani Half Life ve Counter Strike, eskimeyen iki efsane!

Bu bağlantıdaki yazımda en yeni sistem Windows 11’de ve full hd bilgisayarlarda dahi çalışan botlu Counter Strike 1.5’i paylaşmıştım. Oradaki yazımdan indirme yaptıysanız zaten botlu Half Life’a sahipsiniz demektir. Fakat buraya doğrudan Half Life için geldiyseniz ve Counter Strike 1.5 ilginizi çekmiyorsa, işte indireceğiniz dosyalar ve kurulum detayları..

ÖNCELİKLE OYUNU İNDİRİYORUZ!

>> SADECE HALF LİFE İNDİR

Yukarıdaki bağlantıdan 290 mb bir paket indiriyoruz. İçerisinde HL setup, Ses düzeltmesi, HL1110 güncellemesi, Bot paketi ve Notebook yaması var.

İndirme işlemi tamam ise kurulum sıralaması şöyle oluyor;

1. Half Life Setup’ı kurun (setup.exe)
2. Ses düzeltmesini kurun (hlupdate.exe)
3. hl1110.exe güncellemesini kurun (hl1110.exe)
3. Half Life Bot paketini kopyalayın (Jumbot veya Merkez isimli klasörü rar’dan çıkarıp C:\SIERRA\Half-Life içine kopyalayın.)
4. Notebook geniş ekran yamasını yükleyin (Yazı sonunda özel olarak anlattım.)
5. Half Life’a girip oyun ayarlarından video modunu OpenGL, çözünürlüğü 1366×768 yapın (Yazı sonunda özel olarak anlattım.)
Şifre: Oyuna ilk girişinizde sizden cd key şifresi istenecektir, şifreyi indirdiğiniz kurulum paketinde sifre.txt dosyasında bulabilirsiniz.

Notebook Geniş Ekran Yamasının Kurulumu!

Notebook için geniş ekran yamasını indirme paketinde paylaştım. Kurulumuna dair bir belge de var orada. Fakat burada tekrar değinmek gerekirse, yapacağınız şey şu;

Geniş Ekran Yaması isimli klasörde iki adet dosya var; hl.exe ve config.cfg.. hl.exe dosyasını C:\SIERRA\Half-Life konumuna, config.cfg dosyasını ise C:\SIERRA\Half-Life\valve klasörüne kopyalayıp yapıştıracaksınız. Her iki dosyayı bu konumlara kopyaladığınızda dosya değişim ekranı gelmeli ve her iki dosyanın mevcut konumlara kopyalandığından emin olmalısınız. (Windows 11 bilgisayarımda dosyaları sadece kes, yapıştır yaparak kopyalayabildim.)

Full HD Bilgisayarlarda Çözünürlük Ayarlama!

Oyunu notebook’lar için geniş ekran yaptık ama muhtemelen Full HD ekranlı bilgisayarınızda oyunu açtığınızda sol üstte ufak bir karede görüntülenecektir. Bu sorunun kesin çözümü içinde şunları yapacağız;

1- Masaüstündeki Half Life kısa yolunda sağ tıklayın, Özellikler’e gidin, Uyumluluk sekmesinden oyunun Uyumluluk modunu Windows 8 yapın.

2- Masaüstündeki Half Life kısayolundan oyuna girin, oyun ufak kare şeklinde açıldığında Ayarlar > Görüntü > Video Modları yolunu izleyerek, oyunun video modunu OpenGL, çözünürlüğü de 1366 x 768 olarak ayarlayın ve tamam butonlarına tıklayarak oyun ana ekranına dönün.

Şimdi ana ekranda Custom Game butonuna tıklayarak, Jumbot veya Kws Botu aktif ederek Half Life için botlu oyun kurabilirsiniz. Yeni oyun kurduğunuz an oyun geniş ekrana geçiyor ve menüler ekranda düzgün görüntüleniyorsa, artık sorun kalmadı demektir.

Dikkat! Oyun çok eski bir sürüm olduğundan menü ekranları geniş ekran olmaz, her iki kenarda siyahlıklar kalır. Fakat oyunu oynamaya başladığınızda görüntü geniş ekrana tamamlanır.

Sol üstte takılan menü ekranı! Bazen oyun kurarken ve oyun tam başlarken menü ekranı sol köşeye yapışık kalabilir. Bu durumu yaşarsanız yapacağınız şey şu; o ekranı gördüğünüz gibi ESC tuşuna basın, menü ekranına dönün ve sonra menüdeki Devam Et butonu ile aktif oyuna geri giriş yapın.

Elinizde güncel Steam sürümü Half Life var ise diğer yazıma bakarak yasal oyunu da offline botlu hale getirebilirsiniz.

>> Steam Sürümü Half Life İçin Offline Bot

>> KOTASIZLAR İÇİN HEPSİ TEK LİNK
>> Counter Strike 1.6 Botlu Full Paket (Tek Link)
>> Android Telefon ve Tabletler için Botlu Half Life + CS 1.6
>> Android ve Apple Ios için Counter Strike Benzeri Oyunlar
>> VR Özel Half Life Oyunu Half Life Alyx
>> Counter Strike Uyarlaması “Brutal Strike”