Korkusuz ve Stressiz Oynanabilecek Hayatta Kalma Oyunları!

huzurlu stressiz korkusuz hayatta kalma oyunlari - Korkusuz ve Stressiz Oynanabilecek Hayatta Kalma Oyunları!

Korkusuz ve stressiz oynanabilecek hayatta kalma oyunları! “Var mı böyle oyunlar?” diyenler olduğunu çok iyi biliyorum, çünkü bende onlardan biriyim.. Hayatta kalma oyunlarını çok seviyorum fakat mevzuya online oyuncular, zombiler, uzaylılar, yamyamlar yada garip yaratıklar dahil olunca biraz keyfim kaçıyor. Halbuki ben manzarasına bakıp, doğanın tadını çıkararak loot yapmak, kendime sessiz, sakin bir sanal dünya kurmak istiyorum. Peki bunu yapabileceğimiz oyunlar var mı? Evet, var!

>> Vahşi Batı Temalı Hayatta Kalma Oyunu “Outlaws”

İlk oyunumuz; RAFT!

Raft oyunu ilk başlarda ücretsiz olarak oynanabiliyordu ve mobil sürümü de vardı. Fakat sonradan Steam üzerinden ücretli olarak yayınlandı. Oyunda Türk geliştirici imzası olduğu için, satış fiyatı makul olduğu için ve tabi ki korkulacak çok fazla düşman olmadığı için rahatlıkla tercih edebilir, oynayabilirsiniz.

Oyuna okyanusun ortasında ufacık bir tahta parçası üstünde başlıyor, okyanusu keşfediyor, kendimize ait bir yüzen şehir kuruyoruz. Her şey hayal gücünüze kalmış. Oyunda tek korkmanız gereken şey açlık, susuzluk ve köpek balıkları. Fakat onlarda çok zararlı değiller. Ayrıca tek kişilik modda oynuyorsanız online oyuncularda sizi rahatsız etmiyor.

>> Steam’de RAFT

İkinci oyunumuz; The Forest!

Şaka değil, evet Forest! Forest oyunu normalde yerliler ve 6 bacaklı garip yaratıklar olan bir adada başlıyor. Bu yaratıklar hiç rahat vermiyorlar. Karanlık gecelerde, o uçsuz bucaksız mağaralarda korkudan renginiz soluyor! Fakat oyunda iki ufak değişiklik yapar ve oyuna öyle başlarsanız sizi kimse rahatsız etmiyor ve özgür bir şekilde adanın, denizin, doğanın tadını çıkararak adanın herhangi bir yerinde kendi şehrinizi, kendi sanal yuvanızı oluşturmaya başlayabiliyorsunuz. Ve sabah uyandığınızda kimse yapınızı yıkmış olmuyor.

Yapılacak değişiklikler; 

  • Oyun ana ekranında iken klavyeden veganmode yazıyorsunuz. Ana ekrandaki The Forest yazısı rengi beyaza döndü ise sonraki adıma geçiyorsunuz.
  • Yeni bir oyun oluşturuyor, zorluk seviyesi seçiminde ise en alttan Relax mode seçiyorsunuz.

Bunu yaptıktan sonra adada sadece kuş, geyik, sincap, tavşan, kaplumbağa gibi hayvanlar ve adaya düşüp ölen yolcular kalıyor. Tabi ölüler size bir zarar vermiyorlar.

>> Steam’de The FOREST


(Vegan mod ve Relax mod ile düşmanların hiçbiri oyunda olmuyor.)

Üçüncü oyunumuz; The Galaxy Survivor

Mobil cihazında hayatta kalma oyunu oynamak isteyenler için ücretsiz ve henüz gelişim aşamasında olan başarılı bir oyun. Başarılı diyorum çünkü daha en başındayken bile gayet keyifli oynanabiliyor. Oyunda tek korkmanız gereken şey arada bir zıplayarak size yaklaşan akrepler. Fakat çok zararlı olduklarını söyleyemem. Online oyuncularda yok, daha ne olsun.

>> Google Play’de Galaxy Survivor

Oyunun ios sürümü henüz yok.

Dördüncü oyunumuz; Raft Survival Ultimate

İlk başta tanıttığım Raft oyununun mobil sürümü değil fakat onun kadar başarılı bir oyun. Yani bilgisayarda değilde mobil cihazınızda hayatta kalma oyunu oynamayı seviyorsanız Galaxy Survivor yerine Raft Survival’a da bir şans verebilirsiniz. (Online oyuncular yok.)

>> Google Play’de Raft Survival

Beşinci oyunumuz; State Of Decay!

Küfür etmeyin, şaka yapmıyorum.. Zamanında az oynamadım bu oyunu. İlk önce tabi hilesiz oynamıştım, zombiler çok zorluyor sizi. Sonradan haritanın tadını çıkarabilmek için hile kullandım ve zombilerin benim karakterimi görmesini engelledim. Bu sayede kocaman bir açık dünyada istediğin gibi gezme, istediğini yapma özgürlüğüne kavuşmuş oldum. (Tabi The Forest’da olduğu gibi odun toplayıp bina inşa edemiyorsunuz. Online oyuncular yok.)

>> Steam’de State of Decay

Hile komutları için şu yazıma göz atabilirsiniz.

Daha fazlası için veya sizinde önermek istediğiniz stressiz, korkusuz hayatta kalma oyunları için yorum formundan bize yazabilirsiniz.

Stres olmak yada korkmak isteyenler ise; Rust, Hilesiz The Forest, Hilesiz State of Decay, Left 4 Dead, Mist Survival, Green Hell, Heat, Desolate, 7 Days to Die gibi oyunlara göz atabilirler.

– Reklamlar –

adbanner