Paypal’da Para Birimi Dönüştürme

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme

Paypal hesabınızın mevcut para birimi Türk lirası, ama son gelen ödemeyi Dolar veya Euro olarak aldınız, şimdi bu parayı dönüştürüp TL bakiyeye katmak, belki sonrada banka hesabınıza topluca çekmek istiyorsunuz. Peki Dolar veya Euro dönüştürmeyi nasıl yapıyoruz? Hemen Paypal.com.tr’ye giriyor, güncel tasarımda sol taraftan Paypal bakiye bağlantısına tıklıyor, para birimi yönetiminden dönüşüm aracına ulaşarak dönüşümü başlatıyoruz.

>> Paypal, Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu!
>> Paypal Sanal Para İşine Girdi! “1 USD = 1 PYUSD”

Adım adım ilerleyelim..

1.) Paypal’ın oturum açma sayfası malumunuz, ama paylaşalım.

https://www.paypal.com/signin

2.) Sol menüde Paypal bakiyesi başlığına tıklıyoruz. Direk bağlantı için buraya tıklayabilirsiniz.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme

3.) Bakiye ekranında altta yer alan Para birimlerini yönet bağlantısına tıklıyoruz.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme

4.) Para birimleri ekranında sol tarafta mevcut para birimlerini, hesaplardaki paraları ve sağ tarafta para birimi dönüştürme aracını göreceksiniz. Dönüşüm yapmak için sağdaki araca yönelelim ve dönüşüm için gerekli verileri girelim. (Alttaki görüntü açık para birimlerimizi gösteriyor. Dolar birimini kapatsak tüm ödemeler doğrudan TL’ye çevirilir. Dolar açık kalırsa, gelen Dolarlar, Dolar biriminde birikir, sonra istediğimiz zaman dönüştürebiliriz.)

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme

5.) Örnek resimde 36.43 ABD Dolarını TL’ye dönüştürmek için verileri girdik. Aktarılacak tutar kısmında küsürat yazmak için nokta değil virgül kullandık. Hesapla butonuna basarak kuru öğrendik ve TL’ye dönüşümde elimize geçecek TL miktarını gördük. O zaman ki Paypal Dolar kuru 2.642 imiş ve dönüşüm sonucu 96.25 TL sahibi olmuşuz. Kurdan memnunsanız Devam tuşuna tıklayarak işleme devam edeceksiniz.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme

6.) Karşımıza Döviz incelemesi ekranı çıkacak, özet ekrandaki sonuçtan memnunsak dönüşüm onayı için Dövizi Çevir butonuna tıklayacağız. Saniyeler içerisinde elimizdeki Dolar’lar Türk Lirası olarak çevirilecek.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme

Aynı para birimi dönüştürücü ile 20’den fazla birim arasında dönüşüm gerçekleştirebilir, karşı tarafa Dolar veya Euro ile ödeme yapmamız gerekiyor ancak elimizde sadece TL varsa, buradaki Ödeme Dönüştürme seçeneği ile TL’lerimizi Dolar’a, Euro’ya çevirip karşı tarafa gönderebiliriz.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme

Eğer sadece döviz kurunu öğrenmek istiyorsak da aynı dönüşüm aracı ile her daim güncel kurlara bakabiliriz.