LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme - internet-siteleri

Paypal hesabınızın mevcut para birimi Türk lirası, ama son gelen ödemeyi Dolar veya Euro olarak aldınız, şimdi bu parayı dönüştürüp TL bakiyeye katmak, belki sonrada banka hesabınıza topluca çekmek istiyorsunuz. Peki Dolar veya Euro dönüştürmeyi nasıl yapıyoruz? Hemen Paypal.com.tr’ye giriyor, güncel tasarımda sol taraftan Paypal bakiye bağlantısına tıklıyor, para birimi yönetiminden dönüşüm aracına ulaşarak dönüşümü başlatıyoruz.

>> Paypal, Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Adım adım ilerleyelim..

1.) Paypal’ın oturum açma sayfası malumunuz, ama paylaşalım.

https://www.paypal.com/signin

2.) Sol menüde Paypal bakiyesi başlığına tıklıyoruz. Direk bağlantı için buraya tıklayabilirsiniz.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme - internet-siteleri

3.) Bakiye ekranında altta yer alan Para birimlerini yönet bağlantısına tıklıyoruz.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme - internet-siteleri

4.) Para birimleri ekranında sol tarafta mevcut para birimlerini, hesaplardaki paraları ve sağ tarafta para birimi dönüştürme aracını göreceksiniz. Dönüşüm yapmak için sağdaki araca yönelelim ve dönüşüm için gerekli verileri girelim. (Alttaki görüntü açık para birimlerimizi gösteriyor. Dolar birimini kapatsak tüm ödemeler doğrudan TL’ye çevirilir. Dolar açık kalırsa, gelen Dolarlar, Dolar biriminde birikir, sonra istediğimiz zaman dönüştürebiliriz.)

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme - internet-siteleri

5.) Örnek resimde 36.43 ABD Dolarını TL’ye dönüştürmek için verileri girdik. Aktarılacak tutar kısmında küsürat yazmak için nokta değil virgül kullandık. Hesapla butonuna basarak kuru öğrendik ve TL’ye dönüşümde elimize geçecek TL miktarını gördük. O zaman ki Paypal Dolar kuru 2.642 imiş ve dönüşüm sonucu 96.25 TL sahibi olmuşuz. Kurdan memnunsanız Devam tuşuna tıklayarak işleme devam edeceksiniz.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme - internet-siteleri

6.) Karşımıza Döviz incelemesi ekranı çıkacak, özet ekrandaki sonuçtan memnunsak dönüşüm onayı için Dövizi Çevir butonuna tıklayacağız. Saniyeler içerisinde elimizdeki Dolar’lar Türk Lirası olarak çevirilecek.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme - internet-siteleri

Aynı para birimi dönüştürücü ile 20’den fazla birim arasında dönüşüm gerçekleştirebilir, karşı tarafa Dolar veya Euro ile ödeme yapmamız gerekiyor ancak elimizde sadece TL varsa, buradaki Ödeme Dönüştürme seçeneği ile TL’lerimizi Dolar’a, Euro’ya çevirip karşı tarafa gönderebiliriz.

Paypal'da Para Birimi Dönüştürme - internet-siteleri

Eğer sadece döviz kurunu öğrenmek istiyorsak da aynı dönüşüm aracı ile her daim güncel kurlara bakabiliriz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 6 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Emre 22 Eylül 2015, 01:52

  Teşekkürler.

  musab 07 Şubat 2016, 16:39

  çok guzel anlatmıssınız hocam tesekkurler

  Muhammet Ali 02 Mart 2016, 16:42

  KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN SENDEN DOLARI TLYE ÇEVİRDİM :)) BU İŞE BAŞLAYANLAR İÇİN OLDUKÇA ZOR KORKUŞTUM VALLA PARA GELMEYECEK DİYE ŞİMDİ TLYE ÇEVİRDİM GİP ALAGIM PARAYI ÇOK SAOL İYİKİ VARSIN ALLAH RAZI OLSUN DUANI ALDIN SİYENİDE TAKİPTEYİMMMM :))))))

  Lordiz 02 Mart 2016, 16:58

  @Emre; @musab; Rica ederim.

  @Muhammet Ali; Rica ederim. Sizden de Allah razı olsun.

  CEVAP BEKLEYEN 17 Mart 2016, 21:40

  hocam sizden cevaplamanızı rica edeceğim bir sorunum var . Şimdi hocam paypal hesabımda kredi kartı tanımlı normal olarak ondan para çekip işlemleri gerçekleştirebiliyor ANCAK benim kredi kartım tl üzerinden çalısıyor alcağım oyun ise € Euro kullanıyor acaba bu ödeme mümkün mü ekstra birşeyler değiştirmem gerekirmi LÜTFEN yardımcı olun çok yeniyim :(

  Lordiz 17 Mart 2016, 21:59

  @CEVAP BEKLEYEN; Merhaba. Kredi kartınız yurtdışı alışverişe kapalı değilse birşey yapmanıza gerek yok. Paypal sisteminde karşıya ödeme tl’den euro’ya çevirilerek yapılacak. Siz sadece TL kesinti görürsünüz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019