LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Samsung MobileLink ve Remote View Finder Uygulamaları [APK] - google-play

Samsung, tıpkı diğer fotoğraf makinesi üreticileri gibi fotoğraf makinelerinin akıllı telefonlara kolayca bağlanabilmesi amacıyla özel mobil uygulamalar geliştiriyor. 4-5 sene öncesinde MobileLink isimli bir uygulama vardı. Fotoğraf makinenizde Wifi kategorisi altında MobileLink varsa, bu özelliği aktif edip, doğrudan telefonunuz ile fotoğraflarınıza erişebilirdiniz. Sonradan Smart Camera App adında yeni bir uygulama çıkardılar, MobileLink’i de, benzer işlevi olan Remote View Finder’ı da Google Play’den sildiler. Tabi 4-5 senelik Samsung fotoğraf makinesi olanlar kabak gibi ortada kaldı..

Çünkü eski uygulamaların yerine geçen yeni uygulama Smart Camera App, sadece seçili cihazları destekliyor.

Samsung MobileLink ve Remote View Finder Uygulamaları [APK] - google-play

Cihazınız desteklenmiyorsa aşağıdaki gibi bir ekran geliyor ve oradan MobileLink / Remote View Finder logosuna dokunsanız da Google Play’de öyle bir uygulama bulamıyorsunuz.

Samsung MobileLink ve Remote View Finder Uygulamaları [APK] - google-play

Sebep!? Belli değil.. Ama Apple Store’dan silmeyi unutmuşlar.

>> Apple Store’da MobileLink
>> Apple Store’da Remote View Finder

Zaten Smart Camera App düzgün çalışmıyorken birde eski düzgün çalışan uygulamayı siliyorlar?! Aynısını birkaç sene evvel Smart View uygulamasında yapmışlardı ve bende şöyle bir yazı yayınlayarak eski uygulamanın apk dosyalarını sizlerle paylaşmıştım.

Şimdi mecburen MobileLink ve Remote View Finder içinde bir apk paylaşımı yapmam gerekiyor. Her iki uygulamayı da aşağıdaki bağlantılardan indirip akıllı telefonunuza yükleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

>> MobileLink APK İndir
>> Remote View Finder APK İndir

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz. Remote View Finder uygulaması telefon üzerinden fotoğraf makinesi ile resim çekebilmenizi, video kaydedebilmenizi sağlar. MobileLink ile de fotoğraf makinesindeki resimleri kolayca telefona aktarabilirsiniz.

Samsung’un yeni Smart Camera App uygulaması ise aynı işlevleri yapmasına rağmen WB200 öncesi modelleri desteklemiyor ve yeni modellerde de makineye düzgün bağlantı kurabilmek için hem Gps’i açmanızı hemde istediği 3 izini vermenizi istiyor. Bunları yapmazsanız telefon ile fotoğraf makinesi bağlantı kuramıyor.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Haziran 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019