Steam Hesabına Telefon Ekleme ve Kaldırma

2015 itibari ile tam 12 yıldır kullanımda olan bir hizmet Steam, ancak telefon ile güvenlik uygulaması yeni geldi. Uzun zamandır beklemiş ve neden hayata geçirilmediğini de çok merak etmiştim. Nihayetinde bu eksikliği giderdiler. Peki telefonumuzu nasıl ekliyor? nasıl kaldırıyoruz?

İlk olarak Steam hesabımızda oturum açıyoruz. Web tarayıcısı kullanacaksak aşağıdaki linke tıklamanız yeterli, doğrudan telefon ekleme/kaldırma sayfasına gideceksiniz.

https://store.steampowered.com/phone/manage

Eğer Steam uygulamasından yapacaksanız; Steam uygulamasında sağ üstten kullanıcı adınıza tıklayacak, açılan menüden Hesap detaylarına tıklayacak,

Sonrasında açılan sayfada sağ en alttan Telefon numaranı yönet bağlantısına tıklayacaksınız.

Eğer telefon ekleyecekseniz karşınıza çıkan kutucuğa doğru ülke kodu ile telefonunuzu yazacak, ileri butonuna tıklayacak,

Daha sonra telefonunuza gelen kodu, Steam ekranındaki alana yazarak yine ileri butonuna tıklayacaksınız.

Telefonu başarıyla eklediğinizde aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

Eğer telefon numarası değiştirecek veya numarayı kaldıracaksanız, söylediğim numara yönetim sayfasında aşağıdaki ekran ile karşılaşacak,

Numarayı değiştir veya Numarayı kaldır seçeneklerinden birisi ile telefon numaranızı değiştirmiş yada kaldırmış olacaksınız.

* Son ekranda görünen Kalan Süre yazısı yanlış tercüme edilmiş. Telefon ekleme için bir süre yok, orada gösterilen ekli telefon numarasının son 4 rakamı.

** Hesabınıza telefon numarası eklediğinizde her oturum açışta sizden kod istenmez, telefon numarası sadece şifre sıfırlama, hesap kurtarma işlemlerinde kullanılacak.

GÜNCELLEME 18 EKİM 2016:

Eğer Steam hesabınızda ekli telefon numarasına erişimi kaybettiyseniz ne yapacaksınız?

Steam’in şu bağlantıdaki önerisine kulak vereceksiniz.

Help, I lost (or sold) my phone and can’t log in! What do I do?

Aynı telefon numarasını tekrar geri alın yada hesap sahipliğinizi doğrulamak için bu bağlantıdaki bilgilerden birini steam community üzerinden yetkililere ulaştırın. Steam Community’de yeni destek üyeliği açtıktan sonra (Steam üyelik bilgileriniz ile giriş yapamazsınız), New Ticket bağlantısı ile destek bildirimi başlatacaksınız.

1. Adımda (Step1): Account Issues > Phone & Mobile Authenticator

2. Adımda (Step2): Steam seçerek,

3. Adımda (Step3): Aşağıdaki gibi formu doldurup, elinizde Steam’de aktif ettiğiniz eski bir cd key yoksa diğer seçeneklerden birini, mesela Webmoney, Paypal veya kredi kartı ile Steam hesabınıza yaptığınız transferin görüntüsünü + Add attachment butonu ile ekleyip, formu gönderin.

Konuya dair sorularınız olursa konu altından yorum olarak gönderebilirsiniz.

>> Steam Oyunlarını Başka Bir Dizine (Klasöre) Taşıma
>> Steam Hesabına Para Yükleme ve Alışveriş Yöntemleri
>> Steam Platformunun Kaliteli, Ücretsiz Oyunları
>> Steam Kütüphanesindeki Oyunu Kalıcı Olarak Silmek
>> Steam’de Envanter, Koleksiyon Kartı, Rozet ve Pazar İlişkisi
>> Steam Oyun İndirimlerini Takip Edebileceğiniz Siteler

Exit mobile version