Türk Yapımı Soygun Temalı Hayatta Kalma Oyunu “Dark Inside”

Türk Yapımı Soygun Temalı Hayatta Kalma Oyunu "Dark Inside"

Bundan sonra fırsat buldukça bol bol oyun tanıtımı yapmaya ve özellikle hem Türk yapımı oyunları, hemde ücretsiz oyunları paylaşmaya çalışacağım. Daha dün sizlere bir başka Türk yapımı oyunu, Tactic Force‘u tanıtmıştım ve şimdi bir başkası ile karşınızdayım! Oyunun adı Dark Inside. Oyunun türü hayatta kalma. Fakat bunda gök yüzünden atlamıyor, terk edilmiş bir kasabayı soymaya gidiyoruz!

Evet, oyunun teması soygun! Terk edilmiş bir kasaba var (adı Ludolph) ve şans eseri aynı gün 12 hırsız aynı kasabayı talan etmeye geliyorlar. Tabi birde polisler var! Oyunda silahları sanırım soymak için girdiğimiz evlerden buluyoruz ve bu sayede diğer hırsızları etkisiz hale getirip onların topladığı ganimetlere de el koyuyoruz. Oyun bu şekilde son aşamaya geliyor ve öldürülmeyen, polise yakalanmayan ve en çok ganimeti toplayan hırsız oyunu kazanıyor.

Oyunun tanıtım videolarına bakınca ben epey bir heyecanlandım, gayet güzel görünüyor. Eğer satış fiyatı uygun olursa, farklı modlarla, yeni haritalarla desteklenirse iyi iş yapacağa benziyor. Fakat oyun henüz satışa sunulmadı. Bu sebeple satış fiyatını bilmiyoruz.

Oyunun hangi oyun motoru ile yapıldığı da açıklanmadı fakat Unity gibi duruyor. Oyun satışa çıktığında her şey netleşecek ve bende yazımda güncelleme yapacağım. Bakalım nasıl bir oyun olacak? Ne kadar ilgi görecek. Oyunu geliştiren G-Tech Atölye’yi şimdiden tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

>> Dark Inside Steam Bağlantısı 

Sistem Gereksinimleri;

En Düşük:
İşletim Sistemi: Windows 7 (32- 64 Bit)
İşlemci: Intel Core i3-4430 / AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti / AMD Radeon HD 7850
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 8.1 Windows 10 (64 Bit)
İşlemci: Intel Core i5-6600 / AMD Ryzen 5 1600 or higher
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD RX 470
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

Oyun Tanıtım Yazısı: 

Terk edilen Ludolph Kasabası yağmalanmaya mahkumdur. Birbirinden habersiz 12 hırsız soygun esnasında birbirleri ile karşılaşır ve aksiyon başlar. Amaç en çok eşyayı alan olup kasabayı terk etmek. Bu süreçte karanlık ve kasvetli ortamda bulunan soyguncular streslerini azaltmak için sigara veya enerji içeceği tüketmek durumundadır. Aksi taktirde bu strese dayanamayan soyguncular kasabanın ortasına yığılıp kalacaktır. Sigara ve enerji içeceğini kasaba merkezindeki marketten temin edebileceklerdir.

Kasaba halkının kendisini korumak için evlerinde bulundurdukları eski tip silahlar soyguncuları cinayet suçuna da teşvik ederken az sayıda olan mermiye takviye için kasaba merkezindeki karakola uğramak zorundadırlar.

Yaralanma ve benzeri durumlarda kendilerini ayağı kaldıracak adrenalin iğnesi ve ağrı kesici, sargı bezi gibi sağlık araçları yine kasabanın merkezinde bulunan sağlık ocağında yer alacaktır.

Hızlı soygun sonrası kasaba merkezinde birbirleri ile karşılaşıp ölüm riski taşıyan çatışmalardan sağ çıkabilen soyguncular, ya kasabayı terk edecekler yada kasabanın terke dilmesinin ardındaki gizemli ve çok değerli olan heykeli aramaya koyulacaktır. Bu heykel ne soydukları evde ne de kasaba merkezinde değildir. Bunun için göçük tren istasyonu, mezarlık vb. kasabanın yerleşiminden uzak yerlerde aranacak heykeli bulan soyguncu, çete lideri olma konusunda ciddi adım atmış olacaktır. Çalınan ganimetler ve işlenen cinayetler neticesinde artık karanlık işlerin lideri olma vakti gelmiştir ve riskler artmaya başlayacaktır.

>> Türk Yapımı Mmofps Oyunu “Tactic Force”
>> Türk Yapımı Açık Dünya Oyunu “Welcome To Princeland”