Türkiye’nin Yeni Ekonomi Kanalı “EKOTÜRK TV”

Türkiye'nin Yeni Ekonomi Kanalı "EKOTÜRK TV"

Çok yakında yeni bir tv kanalımız daha oluyor, ismi Ekotürk TV. Yalnızca Ekonomi üzerine yayınlar yapacak olan tv kanalı 22 Ekim 2018 tarihinde yayınlarına başlamış olacak. Kanalın genel yayın yönetmenliğinde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TMSF gibi kurumlarda yayıncılık üstüne önemli görevler üstlenmiş deneyimli bir isim var; 1961 Hereke doğumlu Cengiz Özdemir. 

Aslında kanal 15 Ekim’de yayına başlayacaktı fakat bazı sorunlardan ötürü yayına başlama tarihi de 22 Ekim’e ertelendi. Ve Ekotürk tv’nin uydu frekans bilgileri ile hangi platformlarda yer alacağı da 17 Ekim tarihinde kanalın sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Paylaşılan frekans ve kanal bilgilerini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

NOT: EkoTürk tv, şuan sadece Digitürk ve Turkcell Tv+ üzerinde düzenli yayın yapıyor. Diğer platformların ne zaman yayına başlayacağı belli değil.

Türksat: 12245 Yatay/H 27500
Digitürk: 46. Kanal
Dsmart: 99. Kanal
Kablo TV: 78. Kanal
Vodafone TV: 55. Kanal
Turkcell TV+: 47. Kanal
Tivibu:

http://ekoturk.com/
https://www.facebook.com/ekoturktv/
https://twitter.com/Ekoturktv

Konuyla alakalı kanalın genel yayın yönetmeni Cengiz Özdemir’in paylaştığı basın duyurusunu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Basın Duyurusu:

Türkiye’nin yeni televizyon kanalı EKOTÜRK’ün 15 Ekim 2018 tarihinde yayın hayatına başlamaya hazırlandığını duyurmanın heyecanını yaşıyoruz.
Ekonominin ülke gündeminde her zamankinden çok daha fazla yer bulduğu bir dönemde yayına başlıyoruz.
Ekonomi izleyicileri için alışkanlık yapacak bir ekran, genel izleyiciler için ise ilgi çekecek, merak uyandıracak, yeni ve içi dolu bir alternatif olmayı hedefliyoruz.
Gündelik hayatın içinde ve her alanında ekonominin olduğu gerçeğinin altını çizen, önce insan merkezli bir yayın çizgimiz olacak.
EKOTÜRK, ekonominin merkezine insanı yerleştirecek, rakamların yanına duyguları ve hikayeleri de ekleyecek.
Türkiye’nin ilk yerli ekonomi kanalı EKOTÜRK, kendini para ve sermaye piyasaları ile sınırlamayacak, finans dili ağırlıklı yayın çizgisiyle sadece bir kesimi hedeflemeyecek ve asla kendi ülkesine yabancılaşmayacak.
EKOTÜRK’ün bir ayağı pergel misali Türkiye’de sabit dururken, diğer ayağı dünyanın dört bir yanını dolaşarak piyasaların ve sokağın nabzını tutacak.
“Türkiye’nin Ekonomi Ekranı” sadece belirli bir dünyanın değil, bütün dünyanın ekonomi hikayelerine açık olacak.
Yakın geleceği konu edinen, ekranlara geldiğinde dünya televizyonlarında büyük ilgi uyandırması beklenen dev yapımlar dünya televizyonları ile aynı zamanda EKOTÜRK’te yayımlanacak. “Türkiye’nin Ekonomi Ekranı” aynı zamanda New York, Londra, Brüksel, Moskova, Dubai, Pekin, Tokyo ve daha pek çok merkezde meydana gelen önemli ekonomik gelişmeleri canlı bağlantılar aracılığıyla anında izleyicilerle buluşturacak
Zengin yayın akışı, deneyimli kadrosu, yeni ekran yüzleri, anlaşılır yayın dili ve izlemeyi keyifli kılacak özgün görsel çizgisiyle EKOTÜRK 15 Ekim’de sizlerle.
“Türkiye’nin Ekonomi Ekranı”nda buluşmak üzere.

Saygılarımızla,
Cengiz Özdemir

Dipnot: Yakın bir tarihte İstanbul Başakşehir futbol kulubünün kalecisi Volkan Babacan ile evlenen Cengiz Özdemir’in kızı Hilal Özdemir, bir süredir A Haber tv’de spiker olarak çalışıyordu. Daha önceden de Show tv, Kanal D, Ntv, 360 Tv gibi birkaç kanalda çalışan Hilal hanım muhtemelen yeni kanalın yayın hayatına başlaması ile babasının yanına, Ekotürk ekranlarına transfer olacaktır. Bu tahmin doğru çıkarsa yeni tv kanalının kadrosundaki isimlerden birisini şimdiden biliyoruz demektir?!..

>> Türkiye’nin Yeni Televizyon Kanalı TYT TÜRK
>> Türkiye’nin Yeni Haber Kanalı “Haber Global TV”