Twitter X’de İfade (Sembol – Emoji) Kullanmak

Twitter X'de İfade (Sembol - Emoji) Kullanmak

Bildiğiniz üzere Twitter’ın mobil uygulamalarında (mobil işletim sistemi izin veriyorsa) ifadeler kullanabiliyor, kullanılan ifadeleri görebiliyoruz. Ve tabiki Twitter’ın sayesinde web sürümünde de kullanılan ifadeleri görebiliyoruz. Ama sadece görebiliyoruz veya oradan buradan kopyalayarak kullanabiliyoruz. Örneğin kalp sembollerini ascii karakter kodlaması olan sitelerden bulup kullanmışlığım var..

Peki orada burada ifade aramak istemiyorsak ne yapıyoruz? İfadeleri Twitter’ın web sürümünde de kullanmanın yolu var mı? Tabiki de var. Chrome kullanmanız ve Emoji eklentisini Chrome tarayıcınıza kurmanız yeterli.

>> Chrome Emoji Eklentisi 1
>> Chrome Emoji Eklentisi 2

(İki eklentiden hangisini isterseniz onu yükleyip kullanabilirsiniz.)

Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcıda sağ üst menüye emoji ikonu ekleniyor, ardından bu ikon ile ios stil ifadeleri kullanmaya başlıyoruz. İfadeleri tweetlerinize eklediğinizde siyah beyaz görünüyorlar ancak Tweet’i gönderdikten sonra tarayıcınızda ve diğer mobil uygulamalarda renkli ifadelerinizi görebiliyorlar.

Ayrıca ifadeleri ifade destekli İnstagram, Google Play, Facebook gibi sitelerde de kullanabilirsiniz. Fakat doğrudan metin yazma alanında çıkmayan ifadeleri ifadeler ekranındaki alt menüden kopyalayıp, metin yazma alanına yapıştırmanız gerekiyor.

Twitter X'de İfade (Sembol - Emoji) Kullanmak

>> Twitter’dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak
>> Twitter Hesap Güvenliği İçin Telefon Etkinleştirme
>> Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter Araçları
>> Twitter; “Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor”