Ücretsiz League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları

Ücretsiz League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları

League of Legends fanları için harika ve ücretsiz bir uygulama var fakat acaba kaç lol hayranı bu uygulamadan haberdar?? Uygulama, League of Legends tarafından resmi olarak geliştiriliyor ve sürekli güncelleniyor. Uygulamada hem ücretsiz lol duvar kağıtları hemde ücretsiz lol ekran koruyucularını bulabiliyor, hepsini birden yada istediklerinizi ekranınıza, ekranlarınıza ayarlayabiliyorsunuz. 

>> LOL Çizgi Romanı; “League of Legends Ashe: Savaş Anası”
>> Whatsapp’a LOL Çıkartmaları Yüklemek!
>> Telefon ve Tablet Bilgisayarda Lol yada Dota2 Oynamak
>> Vainglory’nin PC Sürümü Steam’de Yayınlandı!

“Ekranlarınıza” dememin sebebi, eğer lol oynarken çift monitör kullanıyorsanız, League Display uygulaması ayarlarından duvar kağıdı ve ekran koruyucuların tüm ekranlarda görünmesini de ayarlayabiliyorsunuz.

>> League Display İndir

League Display uygulamasını indirebileceğiniz bağlantıyı yukarıda paylaştım. İlk indireceğiniz paketin boyutu 96 mb. Paketi kurduktan sonra League Display uygulaması otomatik olarak 450 mb daha indirme yapıyor. Tabi bunu tüm lol duvar kağıtları ve ekran koruyucuları için yapıyor. Sonrasında uygulamadan duvar kağıtlarınızı seçip, kullanmaya başlıyorsunuz.

Uygulamada 6 sekme var;

Ana Sayfa, Koleksiyonlar, Şampiyonlar, Runeterra, Espor ve Hayran Çalışmaları.

  • Ana Sayfa’da; yeni eklenenler ve öne çıkanları görebilirsiniz,
  • Koleksiyonlar’da; kategorisel koleksiyonlara ulaşabilirsiniz,
  • Şampiyonlar’da; tahmin edeceğiniz gibi lol şampiyonlarını bulabilirsiniz,
  • Runeterra’da; Runeterra haritasından duvar kağıtları ve ekran koruyucuları bulabilir,
  • Espor’da; Sezonlardan duvar kağıtları ve ekran koruyucularına ulaşabilir,
  • Hayran Çalışmaları’nda; ise özel olarak seçilmiş hayran çalışmalarını bulabilirsiniz.

Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları Ayarlama!

Uygulamada sekmeleri gezdiniz, duvar kağıtlarınızı beğendiniz, peki bu aşamadan sonra ne yapacaksınız?

Önizlemelere bakarken hepsinin altında Duvar Kağıdı ve Ekran Koruyucu yazdığı dikkatinizi çekmiştir! Bu seçenekler birer buton. Kullanmak isteyeceğiniz tüm duvar kağıdı ve ekran koruyucuda o butonlara tıklayacaksınız. Ve League Display‘in sağ üstünde;

Ücretsiz League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları

seçeneklerinin olduğunu göreceksiniz.

İşiniz bittiyse; Sonlandır butonuna tıklayacaksınız.

Bir sonraki ekranda ise sağ üstte Etkinleştir butonunu göreceksiniz. Şimdi bu butona tıklayarak hepsini aktif hale getirebilirsiniz.

Ücretsiz League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları

Artık seçtiğiniz duvar kağıtları ve ekran koruyucular aktif oldular. Fakat sıralama nasıl olacak?

League Display uygulamasında sağ üstte bir dişli simgesi var. O butona tıkladığınızda karşınıza şu ekran gelecek;

Ücretsiz League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları

O ekrandan duvar kağıtları ve ekran koruyucular için ayarlama yapacaksınız; Duvar kağıdı değiştirme sıklığı ve Ekran koruyucu değiştirme sıklığı.. Ayrıca duvar kağıdı ve ekran koruyucuların oynatılma sıraları da tamda seçtiğiniz sırada, değişimleri seçtiğiniz sürede olacak.

Ayarladığınız ekran koruyucuların nasıl göründüğünü önizlemek için; masa üstünde boş bir yere sağ tıklayıp > Kişiselleştir menüsünden Windows ayarlarına gidip, burada da sol menüden Kilit Ekranı seçeneğine ve sağ menüden Ekran Korucuyu Ayarları seçeneğine tıklayarak şu ekrana ulaşabilir;

Ücretsiz League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları

Ve o ekrandan da ekran koruyucunuzun anlık ön izlemesini canlandırabilir, kafanıza göre süre değişikliği de yapabilirsiniz.

Not 1: Ekran koruyucunun kendi kendine devreye girmesi için güç seçeneklerinden ekranın kapanma süresini pilde ve prizde iken 1 saate çıkarmanız gerekiyor. Aksi halde ekran koruyucu devreye giremeden ekranınız kapanır. (Ekran koruyucu Windows 10 sistemimde bu şekilde gayet sorunsuz çalışıyor.)

Not 2: Windows 10’un bazı sürümlerinde ekran koruyucu kendi kendine devreye girmeyebiliyor. Bunun sebebinin çipset ve bios sürücüleri ile alakalı olduğu söyleniyor ama muhtemelen sorun Windows 10 kaynaklı ve şuan için bu sorunun çözümünü bilemiyorum. Eğer bir çözüm bulursam yazımda güncelleme yapacacağım.

Not 3: League Display’den tek duvar kağıdı seçecekseniz duvar kağını sağ üst tarafındaki buton ile indirip doğrudan kendinizde duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz. Fakat birden fazla lol duvar kağıdı slayt şeklinde değişsin istiyorsanız League Display uygulamasını kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.