LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Telefon ve Tablet Bilgisayarda Lol yada Dota2 Oynamak - oyun-indir, cep-telefonu-teknoloji-haber

Yıl olmuş 2018, biz hala bir çok oyunu mobil cihazlarda oynayamıyoruz. Neden? Çünkü oyun geliştiricileri PC platformundan kopamıyorlar, mobil alternatifler ile kapışmak istemiyor, onların gerisine düşmekten korkuyorlar. Veya bazı oyunların mobil cihazlara uyarlaması zor olduğundan buna üşeniyorlar. Lol ve Dota2 için hangi durum geçerli bilemiyorum fakat her iki oyununda mobil platformlarda yer almadığını, resmi mobil Lol ve mobil Dota2’nin bulunmadığını iyi biliyorum. 

>> LOL Çizgi Romanı; “League of Legends Ashe: Savaş Anası”
>> Whatsapp’a LOL Çıkartmaları Yüklemek!
>> League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları
>> Vainglory’nin PC Sürümü Steam’de Yayınlandı!

Yani merak ettiğiniz sorunun cevabı; şimdilik bu oyunları mobil cihazlarımızda oynayamıyoruz!

Dota2’nin geçerli bir sebebi var diyebiliriz; Dota2, Valve’nin oyunu ve oyuna sadece Steam üzerinden erişilebiliyor. Steam ile henüz mobil cihazlarda oyun oynanmadığı içinde telefon ve tabletlerimiz de Dota2 oynayamıyoruz.

Peki Lol? Lol, Riot Games tarafından geliştiriliyor ve hiçbir yere bağlılığı yok. Sadece kendi istemcisini, League of Legends uygulamasını kullanıyor. Yani mobil platforma resmi bir uygulama geliştirmeleri halinde mobil platformda alternatiflere kaptırdıkları paraları kendi ceplerine doldurma olasılığı %100. Fakat onlarda henüz resmi bir uygulama geliştirmiyorlar.

Bu nedenle bizlerde mecburen mobil platform için alternatif moba oyunlarına yöneliyoruz.

>> League Of Legends’ın Mobil Sürümü Geliyor Olabilir!
>> Marvel’ın Mobil Moba Oyunu “MARVEL Super War”
>> Mahalle Kavgası Temalı Moba Oyunu “Awakening of Heroes”

Mobil Platformun Lol ve Dota2 Alternatifi Moba Oyunları? 

Mobil cihazlarda Lol ve Dota2’den esinlenen bir çok alternatif oyun var. Grafik olarak, oynanış olarak gayet iyiler ve moba tarzı oyunların mobilde ne kadar rahat oynanabileceğinin kanıtı onlar. Fakat bunların bir kısmının gözü paradan başka bir şey görmediğinden bir süre sonra cinnet geçirip telefonu kırma ihtimaliniz yüksek.

Ben bu yazımda başlangıç olarak 6 alternatif oyun önermek istiyorum.

Mayıs 2019: Aktif olarak oynadığım oyun Mobile Legends.

İlk Seçenek: Mobile Legends

Mobil platformda belki en çok bilinen moba oyunudur kendisi. Aktif olarak oynuyorum ve her oyuna girdiğinizde verdikleri hediyeler insanı kendine bağlıyor. Ayrıca kahramanları da çok havalı.

>> Google Play’de Mobile Legends

>> Apple Store’da Mobile Legends

İkinci Alternatif: Arena of Valor

Oyun Tencent Games tarafından geliştiriliyor. Tencent games’in geçmişte bir çok oyununu oynadık ve hatta mobil Pubg oyunu da Tencent tarafından geliştiriliyor. Bu sebeple deneyimli insanlar var karşımızda. Oyunun tek kötü yanı son dönemde yeni güncellemelerle birazcık bozulmuş olması. Ancak yeni güncellemeler ile tekrar toparlayacaklardır.

>> Google Play’de Arena of Valor

>> Apple Store’da Arena of Valor 

Üçüncü Alternatif: Vainglory 

Grafikleri güzel, oynanış güzel ve paragöz bir oyun değil.Ayrıca oyunun masaüstü sürümü de ücretsiz olarak Steam’deki yerini aldı.

>> Google Play’de Vainglory

>> Apple Store’da Vainglory

Dördüncü Alternatif: Heroes Evolved 

Tavsiye edebileceğim bir başka alternatif moba oyunu. Diğer seçeneklere göre oynaması biraz daha zor gibi geldi fakat bu kötü bir şey değil. Ayrıca oyunda diğerleri gibi bir dengesizlik şimdilik yok. Yani gayet keyifle oynayabilirsiniz.

>> Google Play’de Heroes Evolved

>> Apple Store’da Heroes Evolved

Beşinci Alternatif: Survival Heroes – Moba Battle Royale

Moba ile Battle Royale’ı birleştiren farklı bir yapım. Her oyunda 100 oyuncu bulunuyor, tıpkı battle royale’daki gibi haritaya uçaktan iniş yapıyorsunuz ve harita üzerinde yapıları gezip, canavar kesip silah ve güç topluyorsunuz. Tabi bu arada diğer 99 kişide sizin gibi silah arıyor, güç topluyorlar. Oyuncular karşılaştığında ise kapışma moba tarzında gerçekleşiyor.

>> Google Play’de Survival Heroes

>> Apple Store’da Survival Heroes

Altıncı Alternatif: Heroes Arena

Mobil platform oyuncuları için şimdilik önerebileceğim son seçenek; Heroes Arena. Çok iyi bir Lol kopyası diyebileceğimiz oyunun bir kötü yanı var, o da oyunda sürekli botlarla oynuyor olmanız. Ki bu oyun 2016 yılından beri var. Ancak çok fazla kişi tarafından bilinmiyor yada tercih edilmiyor?!

>> Google Play’de Heroes Arena

>> Apple Store’da Heroes Arena

Eğer sizinde severek oynadığınız ve listede yer vermediğim moba oyunları varsa, yazı altından yorum yazarak isimlerini paylaşabilirsiniz.

Not: Yazıyı yayınladığım tarihten sonra oyunların bazısı mobil platformdan kaldırılmış yada kalitesini bozmuş olabilir. Yazıyı okurken bu ihtimali göz önünde bulundurmanızı ve eğer oyunlardan birisine erişilemiyorsa yazı altından yorum yazarak bildirmenizi rica ediyorum.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 12 Kasım 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019