LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Whatsapp'da Sticker Dönemi! Whatsapp'a LOL Çıkartmaları Yüklemek! - cep-telefonu-teknoloji-haber

Belki biliyorsunuz belki de benim gibi yeni haberdar oldunuz, Whatsapp artık diğer sohbet uygulamaları gibi Sticker yani Çıkartma desteği sunmaya başladı ve 8 Kasım tarihinde gelen güncelleme ile ifadeler menüsüne hem bir sticker ikonu, hemde sticker kategorisine standart stickerlar eklendi. İstersek buradaki çıkartmaları kullanacağız, istersek Whatsapp mağazasından yada Google Play’den yeni çıkartmalar yükleyeceğiz. Böylelikle sohbetler daha eğlenceli hale gelecek.

>> LOL Çizgi Romanı; “League of Legends Ashe: Savaş Anası”
>> Telefon ve Tablet Bilgisayarda Lol yada Dota2 Oynamak
>> League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları

Muhtemelen birkaç güne herkes çıkartmalar butonunu ve kullanımını öğreneceği için o bölüme fazla takılmadan Google Play’den çıkartma yükleme mevzusuna odaklanmak istiyorum.

Diyelim Whatsapp’ın kendi çıkartmalarını beğenmediniz ve farklı çıkartmalar yüklemek istiyorsunuz. Örneğin sıkı bir LOL (League Of Legends) hayranısınız ve arkadaşlarınıza LOL çıkartmaları göndermek istiyorsunuz! Bu mümkün mü? EVET.

Whatsapp'da Sticker Dönemi! Whatsapp'a LOL Çıkartmaları Yüklemek! - cep-telefonu-teknoloji-haber

Peki Nasıl Yapıyoruz?

1) Önce Google Play’e gidiyor, arama kutusuna WAStickerApps yazarak arama yapıyoruz. Karşımıza Whatsapp için geliştirilmiş bağımsız sticker paketleri geliyor. Fakat örneğimiz LOL üzerinden olacağı için, listede Lol Stickers WAStickerApps yazan uygulamayı buluyor, YÜKLE butonuna dokunuyoruz. (Yada doğrudan Google Play’de Lol Stickers WAStickerApps araması yapabilirsiniz.)

Not: Apple ios kullanıcıları da Appstore’da WAStickerApps araması yapabilirler. Lol çıkartma paketi yok sanırım ama belki de ben bulamadım.

2) Lol Stickers WASticker Apps paketi yüklendiyse, ana ekrana gidiyor, uygulamanın ikonuna dokunarak uygulamayı açıyoruz. Karşımıza şöyle bir ekran geliyor. (Siz yükleme yaptığınızda biraz farklı olabilir. Önemli değil.)

Whatsapp'da Sticker Dönemi! Whatsapp'a LOL Çıkartmaları Yüklemek! - cep-telefonu-teknoloji-haber

Bu ekranda şimdilik 5 paket var, 5 paketin içinde de 147 adet LOL çıkartması var.

3) Tüm paketleri Whatsapp içine aktarmamız gerekiyor ki, Whatsapp’ın Sticker menüsünde LOL çıkartmalarını görebilelim. Paketlerin sağındaki + butonlarına dokunuyor, karşımıza gelen bildirime onay veriyoruz.

5 paketi Whatsapp’a aktardıysak bu uygulamadan çıkıyoruz fakat bu uygulamayı telefonumuzdan silmiyoruz! Çünkü uygulamayı sildiğinizde stickerlarda menüden kayboluyor.

Not: Eğer uygulamada 3-5 paket değil de tek paket olsaydı karşınıza gelecek ekranda sağ tarafta + işareti yerine sayfanın en alt kısımda ADD TO WHATSAPP yazan bir buton olacaktı. O butona dokunarak paketi Whatsapp’a aktaracaktınız.

4) Çıkartmaları aktardık. Şimdi Whatsapp’da İfade butonuna dokunuyor, sağ alttan Sticker butonuna dokunuyor, Sticker menüsünde Lol ikonlarına (Büyük L harfi) dokunarak LOL çıkartmalarımıza kavuşuyoruz.

Whatsapp'da Sticker Dönemi! Whatsapp'a LOL Çıkartmaları Yüklemek! - cep-telefonu-teknoloji-haber

Artık çıkartmalarınızı arkadaşlarınıza göndermeye başlayabilirsiniz.

Not: Arkadaşlarınızın çıkartmaları görmesi için o uygulamayı yüklemeleri gerekmiyor. Onlarda LOL paketi olmasa dahi sizin gönderdiğiniz LOL çıkartmalarını görebilirler.

Whatsapp’a harici sticker yükleme işlemi tüm paketlerde benzer şekildedir.

Sıkıldığınız ve artık kullanmak istemediğiniz çıkartma paketini telefonunuzdan silmek için önce Whatsapp’da Sticker listesine gitmeli, sağ üstten artı işaretine dokunmalı, Çıkartmalar ekranında Çıkartmalarım sekmesine geçmeli ve buradan çöp kutusu ikonu yardımıyla onları kaldırmalısınız. Bu yolu izleyerek çoklu Sticker paketlerinde sadece istemediklerimizi kaldırmış oluruz. Eğer uygulamadaki tüm paketleri kaldırmak istiyorsak doğrudan uygulamayı da silebiliriz.

Ek Lol Stickerları için bu uygulama paketini yükleyebilirsiniz.

Deadpool, Super Mario, Breaking Bad, Friday the 13th: Jason, Simpsons, Spider Man, Harry Potter ve Gollum Stickerları için bu uygulama paketini yükleyebilirsiniz.

Rick and Morty, Salem, Sünger Bob, Super Mario, Minecraft, Pokemon GO, Harry Potter, Gollum Stickerları için bu uygulama paketini yükleyebilirsiniz.

Sinema film karakterleri (Geleceğe dönüş, Freddy Krueger, Jason Voorhees vd.) için bu paketi yükleyebilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Not: Whatsapp için kendi çıkartma paketinizi oluşturmak isterseniz Whatsapp’ın Yardım sayfasına göz atabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Kasım 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


    Yinus 10 Kasım 2018, 11:46

    Ya ben add to WhatsApp butonuna tikliyorum hiç bişi olmuo

    Lordiz 10 Kasım 2018, 14:58

    @Yinus; Merhaba. Whatsapp üzerinden Sticker kategorisini kontrol ediyor musunuz? Butona dokunduğunuzda bildirim gelir, onay verdiğinizde ise aktarım tamamlandı mesajını görürsünüz. Eğer böyle olmuyorsa belki Whatsapp sürümünüz güncel olmayabilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019