Ücretsiz Call of Duty Oyunu “Call of Duty Mobile”

Ücretsiz Call of Duty Oyunu "Call of Duty Mobile"

Mekanın sahibi geri döndü! Call of Duty’nin resmi mobil oyunu Call of Duty Mobile 1 Ekim itibari ile dünya genelinde erişime açıldı. Tek bir aksiyon oyununda aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Call of Duty mobile, dolu dolu içeriğine rağmen oynaması ücretsiz olan ilk Call of Duty oyunu. Şuan için battle royale, takım maçı, farklı maç modları ve botlarla pratik moduna sahip olan oyun, yakın zamanda eklenecek olan zombi moduyla da daha bir eğlenceli hale gelecek.

>> Call of Duty’nin Ücretsiz Hayatta Kalma Oyunu “WARZONE”
>> Call of Duty Mobile’ı Bilgisayarda Oynamak!
>> Call of Duty Mobile Benzeri Oyun “Battle Prime”
>> Call Of Duty Benzeri Ücretsiz FPS Oyunu “İronsight”
>> Battlefield Mobil Oyunu “Battlefield Mobile”!

Call of Duty Mobile!

Call of Duty Mobile, Tencent games tarafından geliştiriliyor. Oyun birebir PC sürümü Call of Duty oyunlarını temel alıyor. Grafikler harika, oynanış harika. Eski COD oyunlarından bildiğimiz Nuketown, Hijacked, Crossfire, Standoff gibi haritalar var. Scorestreak’ler kazanabiliyoruz.

Multiplayer modu var, Battle Royale modu var. Sonrasında farklı modlarda gelecek. Mesela Zombi modu!

Ve botlarla pratik yapma modu dahi var!

Botlarla Pratik Yapma MODU!

Call of Duty Mobile’de tıpkı bazı PC sürümü Call of Duty oyunlarında olduğu gibi pratik modu da var. Pratik yapma modu ile doğrudan profesyonel oyuncuların karşısına çıkmak yerine önce tüm haritalarda rastgele seçimle botlara karşı pratik yapıp, kendinizi geliştirip, sonra online rakiplerle yüzleşebiliyorsunuz.

Pratik modunu oynadığınızda da tecrübe puanı kazanıp, bu puanlar sayesinde level atlayabilirsiniz. Fakat yapay zeka modun da bir maçtan kazanacağınız tecrübe puanı, çevrim içi rakiplerle yapacağınız maçtan kazanacağınız tecrübe puanından çok daha az olacaktır. (Örneğin çevrim içi maçta 2000 tecrübe puanı kazanıyorsanız, yapay zeka modunda 300 puan kazanırsınız.)

Ancak pratik modu sayesinde karşınıza aşırı güçlü ve sinsi rakipler çıkmayacağından, oyundan sıkılmadan kendinizi geliştirebilir, daha başarılı bir COD oyuncusu olabilirsiniz.

PUBG Katili!

Call of Duty Mobile, Pubg Mobile oyunu gibi pek çok kaliteli mobil oyunu geliştiren Tencent games tarafından geliştiriliyor ve adamlar tüm tecrübelerini sınırları zorlayarak Call of Duty Mobile aktarmış durumdalar. Sonuç olarak da ortaya böyle harika grafiklere ve oynanışa sahip bir oyun çıkmış.

Oyun, bu kadar dolu içeriğe rağmen en fazla 2 gb gibi bir dosya indirmesi yapıyor. Bu indirme boyutu Mobile Legends gibi oyunlarla kıyasladığınızda gayet yeterli ve abartısız.

Not: Oyunun grafikleri üst seviye olduğundan düşük donanımlı cihazlarda takılma, kasma, ısınma yapma ihtimali var. Fakat grafikleri düşük yada orta ayara getirerek çoğu cihazda da oynayabilirsiniz.

Oyunu aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

>> Google Play’de Call of Duty
>> Apple Store’da Call Of Duty

Oyunu oynamak için telefon veya tablet bilgisayarınızın gücü yetersiz kalırsa, masaüstü yada diz üstü bilgisayarınıza PrimeOs yada Bluestacks emülatör yükleyerek oyunu bilgisayarınızdan oynamayı deneyebilirsiniz.

>> PrimeOS ile Bilgisayarda Android Keyfi

Oyuna yeni güncellemeler, yeni özellikler ve modlar geldiğinde içerikte güncelleme yapacağım.