Lenovo Connect2 Uygulaması ile Kablosuz Dosya Transferi Yapmak

Lenovo Connect2 Uygulaması ile Kablosuz Dosya Transferi Yapmak

Lenovo’nun 2017-2018 yılına kadar böyle bir uygulaması vardı, adı Lenovo Connect2. Bilgisayardan bilgisayara, bilgisayardan telefona yada telefondan bilgisayara kablosuz dosya transferine izin veren bir uygulama.. Sonradan uygulamanın adı Lenovo Connect2+ oldu fakat yeni uygulama daha betadan çıkamadan Connect2 hizmeti tamamen sonlandırıldı.

Bunu Neden Yaptılar?

Muhtemelen telefonların daha akıllı hale gelmesi, alternatif bağımsız mobil uygulamaların daha kullanışlı hale gelmesi ile böyle bir uygulamanın gereksiz olduğunu düşündüler ve boşuna bu alana odaklanmak istemediler, Connect2’nin fişi çektiler..

Aynısını birkaç sene evvel Samsung firması da Samsung Link uygulaması için yapmıştı. O uygulamada benzer şekilde çalışıyor, telefondan bilgisayara, bilgisayardan telefona dosya transferini kolaylaştırıyor, hatta Samsung Link web sitesine akıllı televizyonunuzdan bağlanırsan hizmet daha bir kullanışlı hale geliyordu. Fakat onuda kapattılar.

Peki Artık Lenovo Connect2 Kullanılamayacak Mı? 

Evet, kullanılamayacak. Diyelim ki hem bilgisayar için hemde akıllı telefonunuz için Android uygulamasını buldunuz, yüklediniz. Uygulamaları açabilecek fakat barkod tarama işleminden sonra bilgisayar ile telefonunu birbirine bağlanmadığını göreceksiniz.

Fakat yinede denemek isteyen olursa diye her iki uygulamayı tek paket olarak paylaşmak istiyorum.. Aşağıdaki bağlantıdan indirip denemesini yapabilirsiniz. Belki sizin cihazlarınızda çalışır?..

>> Lenovo Connect2+ İndir

Lenovo Connect2 Alternatifi Sweech! 

Lenovo Connect2’nin sonlandırılmasının sebeplerinden biri yeni alternatif uygulamalar olabilir demiştim, işte Sweech’de onlardan birisi. Hemde harika çalışan bir uygulama. Bir kez cep telefonunuza yada tablet bilgisayarınıza kuruyorsunuz ve sonrasında diğer cihazların tarayıcılarından Sweech’in size vereceği ip adresi ile dosya transferlerine başlayabiliyorsunuz.

Sweech ile alakalı daha fazla bilgi için Sweech’e özel yayınladığım yazıma göz atabilirsiniz.

>> Sweech ile Kablosuz ve Sınırsız Dosya Paylaşma

>> Bilgisayardan Akıllı Telefona Ftp Bağlantısı Kurmak
>> İtunes Kullanmadan İphone, İpad ve İpod’a Dosya Göndermek