LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Steam'de Türk Lirası ve Yeni Ödeme Yöntemleri - oyun-indir

Son dönemin en popüler oyun platformlarından biri olan Steam, Türk Lirası ile fiyatlandırmaya geçti. Uzun zamandır Dolar üzerinden satın alımlar yaparken artık Türk Lirası fiyatları görüp, Türk Lirası ile ödeme yapabiliyoruz. Ve süpriz bununla da kalmıyor, Steam artık daha çok ödeme yöntemini kabul ediyor.

Bugüne kadar hangi yöntemler ile ödeme yapabiliyorduk? Paypal, Webmoney, Visa, Mastercard, American Express, Discover, Jcb. Ama bu yöntemlerin kaçı Türkiye’de kullanılabilir durumdaydı? Genellikle 4’ü. Ayrıca şöyle bir durum vardı; Visa ve Mastercard ile ödeme yapabilmek içinde kartınızın yurtdışı alışverişe açık olması gerekiyordu. Artık bu gereksinimde kalkmış durumda.

Bundan sonra kabul edilen ödeme yöntemleri neler? Steam, yukarıda sayılanlara ek olarak artık Turkcell mobil ödeme, Akbank, Bank Asya, Denizbank, Finansbank, Garanti, Halkbank, Türkiye İş bankası, Ptt ve Yapı kredi ile yapılacak ödemeleri kabul ediyor. Ek olarak sadece yurtiçi alışverişe açık visa ve mastercard’lar ile de ödeme yapılabiliyor.

Güncelleme: Paypal ile ödeme seçeneği kaldırıldı. Paysafecard ödeme yöntemi eklendi.Paypal ile alışveriş için G2A gibi sitelerden Paypal ödeme yöntemi ile Steam Cüzdan kodu alıp, sonra bu kod ile Steam hesabınıza bakiye ekleyebilirsiniz.

Güncelleme 2: Turkcell’den sonra Türk Telekom Avea ve Vodafone ile ödeme seçenekleri de eklendi.

Güncelleme 3: Mangirkart, CashU, OneCard ödeme yöntemleri eklendi.

Güncelleme 4: Bitcoin ödeme yöntemi eklendi.

Güncelleme 5: Aralık 2017 itibari ile Bitcoin’deki dengesiz yükseliş, Bitcoin ile ödeme yönteminin Steam’den kaldırılmasına sebep oldu. Steam ekibi, istikrar kazanması durumunda Bitcoin ile ödemenin tekrar geri eklenebileceğini söylüyorlar.

Steam'de Türk Lirası ve Yeni Ödeme Yöntemleri - oyun-indir

Tüm oyun tutkunları ve Steam indirimlerinden ödeme yöntemi azlığı sebebiyle yararlanamayanlar için harika bir gelişme olan bu adımı için Steam’i ne kadar takdir etsek azdır. İlerleyen süreçte sisteme mobil ödemede Vodafone, Avea’nın ve çevrimiçi ödemede daha fazla bankanın dahil edileceğini ümit ederek yazımı sonlandırıyorum.

>> Steam Oyunlarını Başka Bir Dizine (Klasöre) Taşıma
>> Steam Hesabına Para Yükleme ve Alışveriş Yöntemleri
>> Steam Platformunun Kaliteli, Ücretsiz Oyunları
>> Steam Kütüphanesindeki Oyunu Kalıcı Olarak Silmek
>> Steam Hesabına Telefon Ekleme ve Kaldırma
>> Steam’de Envanter, Koleksiyon Kartı, Rozet ve Pazar İlişkisi
>> Steam Oyun İndirimlerini Takip Edebileceğiniz Siteler

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 23 Ekim 2014 tarihinde yayımlanmıştır.


    Enes Oktav 05 Ocak 2016, 15:28

    Saol ABİ mastercard da geçerlimi diye bakmaya gelmiştim inial card ile CS-GO ALMAYI PLANLIYORUM

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019