“That ’70s Show” Netflix’den Kaldırıldı! “That ’70s Show” Nereden İzlenir?

"That '70s Show" Netflix'den Kaldırıldı! "That '70s Show" Nereden İzlenir?

Belki fark etmişsinizdir, “That ’70s Show” bir süredir Netflix’de yok. Çünkü Netflix tarafından yayından kaldırıldı. Çünkü Netflix gibi bir dev servis, arşivinin en çok izlenenlerinden birisi olan klasik komedi dizisi That ’70s Show’un lisans anlaşmasını yenilemedi. Bu sebeple de dizinin 8 sezonu birden Eylül 2020 itibari ile Netflix’den kaldırıldı..

>> “That ’70s Show” Devam Dizisi “That ’90s Show”!

Dizi 2012 yılından beri Netflix’de yayınlanıyor ve Friends, The Office, Parks & Recreation, New Girl gibi Netflix’in en çok izlenen klasik komedileri arasında yer alıyordu.

Dizi, 2019 senesinin sadece 3 ayında 131 milyon bölüm izlenme elde etmişti.

Fakat dizinin bu kadar çok izleniyor olmasına rağmen Netflix tarafından lisans anlaşmasının yenilenmemesi, Netflix’in kendi orijinal içeriklerine ağırlık verme stratejisine bağlanıyor.

That ’70s Show’u Nereden İzleyebiliriz?

Şuan için diziyi izleyebileceğiniz tek orijinal kaynak Amazon. Ancak orada izlemek içinde bölüm başına 3 Dolar yada sezon başına 31 Dolar ödemeniz gerekiyor.

https://www.amazon.com/That-70s-Show-Season-1/dp/B001P86U2I

Ayrıca bu şekilde diziye erişim sağladığınızda Türkçe dublaj yada Türkçe altyazı seçeneği bulunmuyor.

Bu sebeple, “diziyi illa ki izleyeceğim fakat para vermeyeceğim” diyenlerin, yeni bir anlaşmayı beklemesi yada korsan dizi sitelerinin arşivlerine dalması gerekiyor.

Yeni Bir Anlaşma Olacak Mı?

Şuan için Netflix’in That ’70s Show’u geri almak gibi bir niyeti yok. Fakat dizinin yapımcıları (The Carsey-Werner Company) kendilerinden o kadar eminler ki, Netflix’e lisans yenileme için uzunca bir süre daha şans tanıyacaklarını, sonrasında diğer teklif veren şirketler ile görüşmeye başlayacaklarını söylüyorlar.

Kim Bu Şirketler?

Birincisi Amazon Prime, ikincisi zamanında diziyi yayınlayan Fox’un kardeş şirketi Disney+, üçüncüsü Hbo Max ve dördüncüsü Amerika merkezli Peacock.

İlk ikisi ile anlaşmaya varılırsa bizim işimize yarar. Diğer ikisi ile anlaşırlarsa bölge sınırlamaları yüzünden diziyi izleme şansımız pek olmaz. Ayrıca Disney+’ın da henüz Türkiye’de hizmete açılmamış olması gibi bir durum var fakat ben bu hizmetin yakın zamanda Türkiye’ye geleceğini düşündüğümden umudumu koruyorum.

Bakalım bu harika dizinin kaderi ne olacak?