WarnerMedia, HBO MAX ile Netflix’e Rakip Oluyor!

WarnerMedia, HBO MAX ile Netflix'e Rakip Oluyor!

Netflix’in elde ettiği başarı birçoklarının ağzını sulandırdı ve sulandırmaya devam ediyor. Geçmişte Amazon’un Prime Video servisini, Apple’ın Apple TV Plus servisini, Disney’in Disney Plus servisini, İmdb’nin Freedive servisini, Fox’un FoxPlay servisini duymuş ve duyurmuştuk. Şimdide Warner Media’dan bir alternatif seçenek geliyor ve bu seçeneğin adı HBO MAX.

HBO MAX’in Türkiye’de hizmete başlayacağı tarih, yazının devamında!

HBO MAX Türkiye’de Hizmet Verecek Mi?

HBO MAX, Mayıs 2020 itibari ile hizmete başlayacak bir çevrimiçi medya akış servisi olacak. Tıpkı Netflix ve diğerleri gibi..

Bu servise başlangıçta Türkiye’den erişilemeyecek gibi görünüyor fakat sonradan Türkiye’den de erişime açılma ihtimali var. Çünkü WarnerMedia’ya ait bazı kanalların Türkiye versiyonları (Cartoon Network’ler) ülkemizde gayet güzel yayınlar yapıyor, iyi bir izleyici kitlesini ellerinde tutuyorlar. Ayrıca Türk internet kullanıcıları da Netflix gibi servislere para vermekten sakınmıyorlar..

Buradan yola çıkarak HBO MAX’in Türkiye’de de hizmete açılacağını düşünürsek, HBO Max üzerinden tüm WarnerMedia şirketlerine ait içeriklere, toplamda 10 bin saatlik premium içeriğe erişimimiz olacağını söyleyebiliriz.

Birde sonradan satın alınacak içerikler var.

Mesela Friends dizisi..  (Netflix’in elinden kaçırdığı Friends’in yayın haklarının HBO MAX için satın alındığı söyleniyor.)

Benzer şekilde Pretty Little Liars var. (Tüm sezon, tüm bölümler.)

Will Smith’in rol aldığı sitcom komedi dizisi The Fresh Prince of Bel-Air var. (6 sezon, tüm bölümler.)

CW tv’de yayımlanan Batwoman ve Katy Keene var.

HBO tv yapımı diziler, şovlar var.. Warner Bros yapımı klasikler ve yeni filmler var..

DC Comics süper kahramanları, DC Comics filmleri var.

Ve daha henüz duymadıklarımız, görmediklerimiz..

  • Yeni Gremlinler animasyon serisi,
  • Yeni Gossip Girl serisi,
  • Yeni bir korku dizisi Lovecraft Country,
  • Yeni bir bilim kurgu dizisi The Nevers,
  • Yeni nesil bir drama dizisi Perry Mason,
  • Ve daha bir çok yapım.. (Made for Love, Station Eleven, The Flight Attendant, Tokyo Vice, Dune: The Sisterhood, The Outsider, The Gilded Age, Avenue 5, The Undoing, The Plot Against America, I Know This Much Is True..)

Bakalım HBO Max hizmete başladığında tüketici genelinde nasıl değişimler yaratacak..

Güncelleme: 2019 senesinde bu yazı ile duyurusunu yaptığım HBO Max servisi, 2022 senesi içinde nihayet Türkiye’den erişime açılıyor. Böylece halihazırda 20 bölgede hizmet veren HBO Max, 2022 senesi içinde 7 yeni ülkede daha hizmete başlamış oluyor. Bahsi geçen 7 ülke ise şunlar: Türkiye, Yunanistan, Hollanda, İzlanda, Estonya, Letonya ve Litvanya.

Konuyla alakalı yeni gelişmeler, haberler, duyurular olduğunda, yazımda güncelleme yapacağım.

HBOMAX’den güncel bildirimler almak, Hbo Max hizmete başladığında ilk duyanlardan olmak için Hbo Max web sitesi üzerinden mail adresinizi bırakabilirsiniz.

https://hbomax.com/

Not: HBO Max’in aylık abonelik ücreti 14.99 Dolar olacak.

>> Discovery Grubu Dijital Yayın Platformu “Discovery Plus”