Twitter X; “Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor”

Twitter X; "Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor"

İnternet aleminde ilginçlikler bitmiyor.. Birgün bir bakıyorsunuz, ortada herhangi bir sorun yokken Twitter şöyle bir hata mesajı göstermeye başlıyor; “Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor. Kullanıcılarımızı spam ve diğer kötü niyetli eylemlerden korumak için, şu anda bu işlemi tamamlayamıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar dene.” Nereden çıktı şimdi bu? 

Spam hesapların çatır çatır tweet gönderdiği yerde, ara sıra tweet atan, kimseyi rahatsız etmeyen bir hesapta neden böyle birşey çıkar ki? Neyse çözüme geçelim..

Eğer abudik gubudik sitelere Twitter hesabınıza erişmeleri için izin verdiyseniz, sorunun sebebi bu. Hiçbir uygulamaya izin vermediyseniz, sorunun sebebi Twitter..

Çözüm ise gayet basit.

Twitter hesabınızın şifresini değiştireceksiniz.

Twitter masaüstü sürümünde sağ üstte küçük profil resminize tıklayarak, açılan menüden Ayarlar‘a, ardından sol menüden Şifre seçeneğine tıklayın. Şifre değiştirme sayfasında ilk kutucuğa mevcut şifrenizi, sonraki iki kutucuğa ise yeni şifrenizi girin.

Twitter mobil uygulamasında ise uygulamanın sol açılır menüsünden Ayarlar‘a, ardından Hesap seçeneğine, sonrasında ise Şifre seçeneğine dokunarak şifre değiştirme ekranına ulaşın.

Şifre değişikliğinin ardından uygulamaları gözden geçirmeniz istenebilir. Ki bence de bir göz atmakta yarar var. Hemen bu bağlantıdan yada Ayarlar > Uygulamalar yolundan hesabınıza erişimi olan sitelere, hizmetlere ulaşın, yabancı, zararlı olabileceğini düşündüklerinizin erişim izinlerini kaldırın.

>> Twitter’dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak
>> Twitter Hesap Güvenliği İçin Telefon Etkinleştirme
>> Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter Araçları