LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Twitter Kişisel Tweet Arşivimizi Bilgisayara İndirme - internet-siteleri

Bundan bir süre önce duyurulan, Twitter’daki tweetlerimizi bilgisayara indirme özelliği Twitter yönetimi tarafından kullanıma açıldı. Yazımı yayınladığım tarihte sadece İngilizce dil ayarında görünen Request Archive butonu artık Türkçe dil seçeneğinde de görünüyor ve tüm tweet arşivimizi tek dosya halinde talep edip, Twitter’ın mail adresimize gönderdiği bağlantı üzerinden zip’li olarak bilgisayarımıza indirebiliyoruz.

“Tweetleri indirecem de ne olacak?” diyenler olabilir ama pek çok twitter kullanıcısının şakayla karışıkta olsa eski tweetlerinden kitap çıkarma hayalleri ve hatta planları olduğunu hatırlatmakta fayda var..

Nasıl Yapıyoruz?

1- Twitter hesabınıza giriş yapıyor ve sonra  Ayarlar > Hesap (Settings > Account) sayfasında en aşağıya iniyorsunuz. Burada Arşivini İste yazan butona tıklıyorsunuz.

Twitter Kişisel Tweet Arşivimizi Bilgisayara İndirme - internet-siteleri

2- İstek butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdakine benzer bildirim mesajı gelecek.

Arşivin hazır olduğunda sana e-posta ile bir bağlantı gönderilecektir. Bu biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı ol.

3- Twitter’da kayıtlı mail hesabınızı birkaç dakika yada birkaç saat içinde kontrol edecek ve Twitter’dan gelen mailde aşağıdaki gibi bir buton göreceksiniz. E-posta içerisindeki butona tıklayarak da tweet arşivinizi zip’li olarak indireceğiniz Twitter sayfasına gideceksiniz.

Twitter Kişisel Tweet Arşivimizi Bilgisayara İndirme - internet-siteleri

4- Bu ekranda da İndir yazan buton ile zip formatlı tweet arşivinizi indirmiş olacaksınız.

Twitter Kişisel Tweet Arşivimizi Bilgisayara İndirme - internet-siteleri

5- Artık indirdiğiniz paketi zip’ten çıkarıp içerisindeki index(.html) dosyasından tarayıcı yardımı ile tweet arşivinizin tamamını (offline olarak) görüntülemeye başlayabilirsiniz.

Twitter Kişisel Tweet Arşivimizi Bilgisayara İndirme - internet-siteleri

Mobil Sürümde!

Mobil cihazlardan Twitter arşivinize ulaşmak için Chrome veya diğer mobil tarayıcıdan masaüstü sürüm ile Twitter.com hesabınıza giriş yapmalı, ardından yukarıda anlattığım yolu izlemelisiniz.

>> Twitter’dan Telefon Rehberi Kişilerini Kaldırmak
>> Twitter Hesap Güvenliği İçin Telefon Etkinleştirme
>> Bloglar ve Web Siteleri İçin Twitter Araçları
>> Twitter; “Bu istek otomatikleşmiş gibi görünüyor”

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 1 Şubat 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


  Ad Soyad... 23 Temmuz 2016, 14:35

  telefondan nasıl açabilirim?

  Lordiz 23 Temmuz 2016, 15:13

  @Ad Soyad…; Mobil web tarayıcınızdan Twitter.com adresine mobil değil masaüstü sürüm talep ederek ulaşın. Masaüstü sürümden giriş yaptıktan sonrada yazımda paylaştığım yolu takip edin.

  can07 27 Mart 2017, 15:13

  twitter giriş geçmişini ıp adreslerini nasıl öğrene bilirim bu konuda fikrinşz varsa şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşşekürler. ulaşmam gereken son 20 girişim ıp adresi var bundan daha eskilere ulaşmam gerekir

  Lordiz 27 Mart 2017, 23:10

  @can07; Twitter giriş geçmişindekilerden daha fazlasına ihtiyacınız varsa ve hukuki bir durum varsa Twitter’dan veri talebinde bulunabilirsiniz. Twitter iletişim adresi aşağıdaki bağlantıda mevcut.

  https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/accessing-your-twitter-data

  can07 28 Mart 2017, 12:56

  bağlantıdaki talimatları gerçekleştirdim giriş yama geçmişini öğrenmek için gizlilik farmunu doldurup gönderdim lakin cevap olarak gelen emaili çözemedim benden hangi bilgileri istediğine dair. email verirseniz kopyasını size göndermek isterim belki yardımınız olur. şimdiden teşekkürler

  Lordiz 28 Mart 2017, 20:53

  @can07; Hukuki bir süreç varsa avukatınızdan yardım alabilirdiniz. Muhtemelen sizden hukuki belgeler isteyecek sonrasında istediğiniz bilgileri sizinle paylaşacaktırlar. Benim pek yardımım olacağını sanmıyorum ama size gelen maili admin@lordiz.com adresine gönderebilirsiniz.

  can07 30 Mart 2017, 11:43

  yok öyle hukuki bi durum yok. hesap daha önce başkası ele geçirmiş beni tanıyan biri konuşmalar var son20 25 ıp bilgileri bana ait 2 3 ay öncesine gidersem bulurum bunun kim olduğunu amacım bu kişiden uzak durmak

  Lordiz 31 Mart 2017, 00:36

  @can07; Hukuki bir durum yoksa Twitter istediğiniz bilgileri göndermez. Yani o sayfada gördüğünüzden önceki ip bilgilerini alma şansınız yok gibi. Yinede şansınızı deneyin belki yardımcı olurlar.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019