“Bus Simulator 18” Alternatifi Otobüs Oyunu “Bus Simulator 21”

otobus surme oyunu bus driving19 - "Bus Simulator 18" Alternatifi Otobüs Oyunu "Bus Simulator 21"

Senelerdir mobil platformlara geliştirdikleri taksi, otobüs, kamyon ve tren sürüş simülasyon oyunları ile tanıdığımız Romanya merkezli yazılım şirketi OviLex Software, şimdi Steam ve konsollar için yeni bir oyun geliştiriyor. Oyunun adı Bus Driving 19. Oyunun adından da anlayacağınız gibi, bu bir otobüs simülasyon oyunu ve oyun 2019 yılının ikinci çeyreğinde Steam üzerinden erken erişim olarak satışa sunulması planlanıyor.

>> En İyi Otobüs Simülasyon Oyunu “Bus Simulator 18”
>> Ücretsiz Otobüs Simülasyon Oyunu “Proton Bus Simulator”
>> İnşaat Simülasyon Oyunu “Construction Simulator 3”
>> En İyi Mobil Tır Simülasyon Oyun: “Truck Simulation 19”
>> Google Play ve Apple Store’un En İyi Simülasyon Oyunları

Oyunun satış fiyatı henüz duyurulmuş değil fakat Bus Simulator 18‘i rakip gördüğünü düşünerek, satış fiyatının 10 Dolar civarlarında olacağını, Türkiye satış fiyatının ise 60 TL civarı olacağını tahmin ediyorum. Fakat tahminim tutar mı? Bunu görmek için Nisan, Mayıs, Haziran aylarını beklememiz gerekiyor. Tabi oyunun yayım tarihi ertelenmez ise..

GÜNCEL BİLGİ: 

2019 senesinde yayınlanayacağı duyurulan oyun, yıl 2021 olduğu halde henüz yayınlanamadı. Muhtemelen yayınlandığında adı Bus Driving Sim olacak.

Bu arada Ovilex software henüz oyununu bitirememişken, Stillalive Studios yepyeni bir Bus Simulator oyununu bitirip yayınlamak üzere.. Bu sefer Amerika’da direksiyon sallayacağımız oyunun adı Bus Simulator 21. Oyun muhtemelen yaz aylarında gelecek fakat fiyatı ne kadar olacak? Bilmiyoruz.. Oyunun Youtube videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bus Simulator 18’e Alternatif Olabilecek Mi?

Başlıkta Bus Driving 19’u, Bus Simulator 18 için bir alternatif olarak tanımlamış olsam da, oyun henüz yayınlanmadığı için alternatif olup olamayacağını bilemiyorum. Fakat oyun duyurusunda belirtilen özelliklerden, oyunun doğrudan Bus Simulator 18’i rakip gördüğünü, ona bir alternatif olarak geleceğini düşünüyorum.

Nedir Bu Özellikler? 

Bus Simulator 18 oyununu bu bağlantıdaki yazımda detaylıca tanıtmıştım. Oyun, PC platformu için geliştirilmiş en iyi otobüs simülasyon oyunlarından birisi idi ve o oyunun iyi olmasını sağlayan şeylerde; kaliteli grafikler, harika tasarlanmış lisanslı otobüsler, multiplayer desteği, mod desteği ve kendi rotanızı oluşturabiliyor olmanız idi.

OviLex Studio’da yeni oyunu Bus Driving 19 için; harika özellikleri olacağını, rota oluşturabileceğimizi, mod desteği olacağını, multiplayer desteğinin de yer alacağını söylüyor. Burada iki sorun göze batıyor; satış fiyatı ne olacak? ve oyunun grafikleri, oynanış dinamikleri nasıl olacak?

Eğer oynanış ve satış fiyatı kusursuz olursa, bu oyunun Bus Simulator 18’den daha çok popüler olması bir sürpriz olmaz. Ama bunu yapamazlarsa ne olur, söylememe gerek yok sanırım.

Oyunun Steam için yayım tarihi 2020 yılının ilk çeyreği. Yani Ocak, Şubat yada Mart aylardan birisi.

Sonrasında oyun PS4 ve Xbox One için yayımlanacak. Ve ardından Google Play ve Apple Store. Ancak onlar için bir tarih yok. Ayrıca OviLex Studio oyunlarını geciktirmekle meşhur bir şirket. Bus Driving 19‘un da gecikme ihtimali var.

Oyuna dair ilk tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bence takipte kalın!

>> OviLex Studio Oyunları
>> OviLex Studio Steam bağlantısı
>> OviLex Studio Youtube kanalı
>> OviLex Studio Facebook sayfası

– Reklamlar –