Orijinal Rainbow Six Siege Mobil Oyunu “Rainbow Six Mobile” Geliyor!

Orijinal Rainbow Six Siege Mobil Oyunu "Rainbow Six Mobile" Geliyor!

Son birkaç senedir harika oyunlar geliyor mobil platformlara.. Cod Mobile, LOL Wild Rift, Apex Legends Mobile, Warface Mobile, Battle Prime ve belki aklıma gelmeyen bir sürü oyun daha.. Ve şimdi bir pc oyunu daha mobil sürümü ile mobil platformlara geliyor! Ubisoft yapımı Rainbow Six Siege, mobil oyunu Rainbow Six Mobile ile ortalığı yıkmaya hazırlanıyor!

Taklit Değil, Orijinal Tom Clancy’s Rainbow Six Oyunu!

2020 senesi Mayıs ayında yayınladığım bu Area: F2 tanıtım yazımı, 2022 senesi Mayıs ayı itibari ile yeni bir haber ile güncelliyorum.. Yazımı güncelleme sebebim, dünya çapında milyonlarca oyuncusu olan Rainbox Six Siege taktik fps oyununun mobil platformlara geliyor olması. Hem de taklit değil, orijinal resmi yapım olarak!

Oyunun ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil fakat oyunun geliştirme aşaması neredeyse tamamlanmış, 3 Mayıs itibari ile beta testlere başlanmış durumda. Oyun final sürümü ile hazır olduğunda, Android ve Apple İos platformlarında, en az 16 operatör, en az 2 oyun modu ve en az 2 harita ile oynanabilir olacak. Başlangıçta İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve Japonca dillerinin destekleneceği oyun, ilerleyen süreçte daha fazla dil desteğine de kavuşmuş olacak.

Ayrıca oyun, pc sürümünün aksine oynaması ücretsiz bir oyun olacak.

Oyunun çıkış tarihi Eylül 2024’e ertelendi. 

Oyunun resmi web sayfasına giden bağlantıyı ve oyuna ait kısa tanıtım videosunu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.ubisoft.com/en-gb/game/rainbow-six/mobile

Beta Testlere Nasıl Katılırım?

Beta testler şuan için 3-4 ülkeyi kapsıyor ve bu ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor. Diyelim ki azmettiniz, vpn kullanmaya karar verdiniz, oyunun apk ve obb dosyalarını bulmanız gerekiyor. Tabi o da çalışırsa.

Fakat oyunun geldiği son aşamayı görmüş biri olarak şunu söyleyebilirim; oyun en kötü ihtimalle 2022 son çeyreğinde final sürüm ile yayınlanmış olacak. Yani sinir stres yapmaya gerek yok. Cod mobile, Lol Wild Rift nasıl geldiyse, R6 Mobile’de öyle gelecek.

Ama yine de kapalı Alfa testine ve gelecekteki testlere katılmak için şansınızı denemek isterseniz, https://rainbowsixmobile.com/signup adresinden kayıt olabilirsiniz.

Ayrıca oyun yayınlandığında ilk duyanlardan olmak istiyorsanız, oyunun Google Play sayfasından ön kayıt yaptırabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubisoft.rainbowsixmobile.r6.fps.pvp.shooter

Peki Eski Taklit Oyun AREA: F2’ye Ne Olacak?

Hatırlayacağınız üzere AREA: F2, 20 Mayıs 2021 itibari ile Google Play ve Apple Store’dan kaldırılmıştı. Oyunun geliştirici ekibi, oyunu yenileyerek geri döneceklerini söylese de sonradan oyuna ait web sitesi de kapatılmıştı. Aslında bunlar Rainbow Six Mobile’in ayak sesleriydi ama Ubisoft sabıkalı bir oyun şirketi olduğundan hiç kimse Rainbow Six Siege’in mobil sürümünün geleceğine bir ihtimal vermiyordu. Fakat Ubisoft bize ters köşe yaptı ve belki de Area: F2 yapımcıları ile anlaşarak Rainbow Six Mobile’i geliştirmeye başladı.

Bundan sonra Area: F2 diye bir oyun olur mu? Mobil platformlara geri dönüş yapar mı? Ben sanmıyorum.

Geri gelirse ne olur? Orijinali varken eskisi gibi ilgi görmez ve sunucu masraflarını karşılayamayarak mobil platformun derinliklerinde kaybolur.

Fakat konuyla alakalı yeni gelişmeler olursa, yine bu yazı altından sizlerle paylaşacağım. Bakalım sene sonuna kadar neler olacak?

>> LOL Mobil Oyunu “League of Legends: Wild Rift”
>> Ücretsiz Call of Duty Oyunu “Call of Duty Mobile”
>> Taktiksel Savaş – Aksiyon Oyunu CALİBER!
>> Blitz Engine Oyun Motoru ile Geliştirilen “Battle Prime”
>> Zula’nın Mobil Oyunu “Zula Mobile”
>> Türk Yapımı Mmofps Oyunu “TACTİC FORCE”