World of Tanks Yapımcılarından Ücretsiz Aksiyon Oyunu “CALİBER”

World of Tanks Yapımcılarından Ücretsiz Aksiyon Oyunu "CALİBER"

Yaklaşık 10 senedir oyun piyasasında bulunan ve sağlam bir oyuncu kitlesi edinen World of Tanks yapımcılarından yepyeni bir oyun geliyor. Yeni oyunumuz henüz yayımlanmadı ve hakkında çok fazla bilgi yok fakat oyuna dair öğrendiklerimizden anladığım, yeni oyunumuz CS: GO, R6 Siege, İnsurgency başta olmak üzere birçok fps oyununa, özellikle taktiksel oynanan aksiyon oyunlarına sıkı bir alternatif olmaya hazırlanıyor. Oynaması ücretsiz olarak yayınlanacak olan bu yeni oyunumuzun adı Caliber.

Taktiksel Savaş – Aksiyon Oyunu CALİBER!

Oyun hakkında henüz çok fazla bilgi paylaşılmadığını belirtmiştim. Bu sebeple sadece web sitesi üzerinden paylaşılanları ve 30 saniyelik tanıtım videosunu paylaşabiliyorum sizlere. Fakat 2020 senesi içinde yayımlanacağını düşündüğüm oyun için bu sene sonuna kadar birkaç yeni oynanış videosunun, oyun içi karakterlere, silahlara ve haritalara ait daha detaylı bilgilerinde paylaşılacağını umuyorum.

O zamana kadar Caliber hakkında bildiklerimiz ise şunlar;

1) Oyunumuzun bir web sitesi var. Bu site üzerinden oyuna dair haberlere, duyurulara abone olabiliyoruz.

https://playcaliber.eu/

2) Caliber web sitesinde paylaşılan bazı bilgiler var. Bunlar Caliber’in temel özellikleri. Buradan yola çıkarak oyunun geniş kapsamlı, sağlam bir oyun olacağını anlayabiliyoruz.

– Yüksek çözünürlüklü modeller, haritalar,
– Gerçekçi silahlar ve teçhizatlar,
– Her biri farklı yeteneklere ve özelliklere sahip operatörler (Assault, Support, Marksmen, Medic),
– PVP ve PVE oyun modları,
– Taktiksel oynanış.

3) Oyunumuza ait birde 30 saniyelik tanıtım videosu var. Bu videodan da anlaşıldığı üzere Caliber; mekanları ile, karakterleri ile CS: Go ve İnsurgency’e, operatörleri ve oynanış tarzıyla da R6 Siege’e benzeyecek gibi. Ve yayımlandığında oynaması ücretsiz olarak Steam üzerinden erişilebilecek!

Birkaç ay içinde Caliber ile alakalı daha fazla bilgi, haber, video yayımlanmış olacaktır ve bende ilk fırsatta yazımı güncelliyor olacağım. O zamana kadar yada Caliber yayımlanana kadar sizi idare edecek ücretsiz fps aksiyon oyunları arıyor olursanız, diğer yazılarıma göz atabilirsiniz.

>> Call Of Duty Benzeri Ücretsiz FPS Oyunu “İronsight”
>> Ücretsiz Call Of Duty Alternatifi “Black Squad”
>> Portal Savaşları “Splitgate: Arena Warfare”
>> Call of Duty Mobile Benzeri Oyun “Battle Prime”
>> Call of Duty’nin Mobil Oyunu “Call of Duty Mobile”