Nostalji Sevenler İçin En İyi 10 Özel Half Life Haritası

Nostalji Sevenler İçin En İyi 10 Özel Half Life Haritası

Daha önce 2008 yılında sitemde Half Life oyununu ve Counter oyununu botlu olarak paylaşmıştım. Hem Half Life’ı hemde Counter Strike’ı botlarla sanki online veya kafede oynarmış gibi oynayabiliyordunuz. Online oynamak keyiflidir ama evinizdeki bilgisayardan kafe ağı kurmak yada sürekli online oynamak herkes için olanaklı değil. Bu nedenle botlu olması herkesin işine gelir..

Ama botlu oynarken dahi bir süre sonra haritaları ezberler ve sıkılırsınız. Bu sebeple biraz yenilik lazım! Farklı oyunlardan özel uyarlama haritalar mesela?

Neyse roman yazmayı bırakalım ve konuya geçelim. Aşağıda sizler için araştırıp bulduğum en özel Half Life Deathmatch haritalarını paylaşacağım. Hepsi bizzat demirbaş olarak oynadığım haritalardır ve oyunun orijinal halinde bu haritaları bulamazsınız.

Oyun elinizde yoksa sitemde aratıp, indirebilir veya Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Oyun elinizde var fakat bot paketi yoksa Steam sürümüne bot için bu yazıma, diğer sürümlere bot içinde bu yazıma bakabilirsiniz.

Aşağıda paylaştıklarım haricinde bu kategori altındaki tüm haritalar, Half Life Deathmatch için hazırlanmıştır, kategorisi Deathmatch olanlardan istediğinizi deneyebilirsiniz.

En İyi Half Life Haritaları:

1 Numara: Dust 2 Snow

Counter Strike’ın meşhur haritalarından Dust 2’de Half Life keyfi. Bu haritada mevsim kış, her yer kar ve bildiğiniz Dust haritasından daha fazla gezme alanına sahipsiniz. Oynadığınızda şaşıracaksınız. Eğer karlı Dust 2 hoşunuza gitmezse kar olmayan normal Dust 2 haritasına da göz atabilirsiniz.

2 Numara: Crossfire Redux 

Crossfire haritasının geliştirilmiş ve en iyi versiyonlarından birisi. Sürekli crossfire oynuyorsanız yada en sevdiğiniz harita crossfire ise buna da göz atmanız lazım. Ayrıca Crossfire’ın farklı bir düzenlemesi içinde Crossport haritasına göz atabilirsiniz.

3 Numara: Gasworkz 

Opposing Force’dan bildiğimiz Gasworks haritasının Half Life Deathmatch için uyarlanıp daraltılmış versiyonu. Bilirsiniz bu haritada merdivenlerle yer altına inilir ve bu haritayı o haliyle botlarla oynamaya kalkarsanız botlarla karşılaşmanız epey zor. Arkadaşımızda yer altını iptal ederek işimizi kolaylaştırmış, haritayı oynanır hale getirmiş.

4 Numara: Assault 

Counter Strike’ın efsane haritalarından bir diğeri. Assault’u birde Half Life özel silahları ile deneyimleme imkanı.

Ayrıca alternatif Assault haritası için Dust 2 Snow ve Crossfire Redux haritalarının yapımcısı X RaY tarafından üretilen dm_assault_2015 haritasına da göz atabilirsiniz.

5 Numara: Kosovo

Crossfire haritasına benzerliği ve eğlenceli oynanışı sebebiyle sevdiğim bir harita.

6 Numara: Cannon

Yıllar önce keşfettiğim ve arşivlediğim bir harita. En sevdiğim yönü ise çatılara çıktığınızda uçsuz bucaksız görüş alanına sahip olmanız (biraz abartmış olabilirim). Online’da oynanırsa epey gürültü kopar, botlarla ise tam stres atmalık.

7 Numara: Streets 

Harita internetten kaldırıldığı için indirme bağlantısını silmek zorunda kaldım. Fakat bu haritayı yazı sonundaki tek link bağlantıdan indirebilirsiniz.

8 Numara: Chaocity1

Assault ve Crossfire harmanlansa nasıl bir harita olurdu? sorusunun cevabı gibi bir harita. Oynanışı gayet keyifli.

9 Numara: Aztec

Counter Strike’dan bir harita daha. Bildiğiniz Aztec’in Half Life’a uyarlaması. Neredeyse hiçbir fark yok.

10 Numara: Dust

Counter Strike’ın Dust haritasının Half Life uyarlaması. Haritanın tek kötü yanı Half Life’a özgü çoğu silahın eklenmemiş olması. Bu sorunu silah hilesi yazarak çözebilir ve botlarla epey eğlenebilirsiniz.

Yukarıdaki 10 haritayı tek tek indirmek istiyorsanız listede verdiğim başlık linklerini, eğer hepsini birden tek link olarak indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

>> Haritalar Tek Link

Harita kurulumları için; İndirme bağlantılarından haritaları indirin, zip veya rar paketini masa üstüne çıkartın. Zip dosyasından sadece bsp uzantılı bir dosya çıkarsa dosyayı Half Life maps dizinine kopyalayın. Eğer birden fazla klasör ve ana klasörde wad uzantılı bir dosya varsa, wad dosyasını Valve klasörüne, gfx, scripts, sound gibi klasörler varsa bunların içindeki dosyaları da Valve klasörü içindeki aynı isimli klasörlere kopyalayın.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Half-Life\valve\maps
C:\Sierra\HalfLife\maps

Benim bildiğim ve önerebileceğim en iyi 10 Half Life haritası bunlar. Ama tabi ki kaçırdıklarım, yeni yeni yayınlanan haritalar, uyarlamalar olabilir. Sizinde bildiğiniz haritalar varsa konu altından yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

>> Android Cihazlar için Botlu Half Life + CS 1.6
>> CS:GO Steam Atölyesinden En İyi 10 Harita
>> Half Life 2 Deathmatch İçin Offline Bot Paketi “Botrix”
>> Steam Sürümü Half Life ve Opposing Force İçin Offline Bot
>> Botlu Half Life ve Counter Strike (Tek Link)
>> Half Life Oyununda İmleç Rengi Değiştirme