Bir Facebook Sayfasını Silmek, Yayından Kaldırmak

Bir Facebook Sayfasını Silmek, Yayından Kaldırmak

Bir Facebook sayfasına sahipsiniz ve sayfanızı üyeler ile birlikte tamamen silmek, yayından kaldırmak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit; Facebook hesabınızdan giriş yaparak sayfayı bulacak, sayfa düzen ayarlarından izinlere gidecek ve sayfayı sil komutunu vereceksiniz. Sil komutu verdikten sonrada 14 gün bekleyecek ve size gönderilen onay mesajını onaylayarak sayfayı tamamen silmiş olacaksınız.

Neden 14 gün dediğinizi duyar gibiyim, cevaplayayım.. Çünkü Facebook yönetimi sayfa silme kararlarında bizlere 14 günlük cayma hakkı tanıyor, bu süre içerisinde sayfayı silmekten vazgeçer isek sayfanın silinme işlemini durdurabiliyoruz. 14 gün sonrasında eğer vazgeçmediysek bize ilettikleri onay mesajı ile işlemi tamamlıyor ve sayfayı artık geri dönüşümsüz olarak siliyoruz.

Güncelleme: Yazıyı yayınladığım tarihten bu yana Facebook’un arayüzü biraz değiştirildi. Yazıyı buna göre güncellemem gerekti fakat siz yazıyı okuduğunuzda yine değişiklikler yapılmış olabilir. Sorun yaşarsanız yorum olarak yazın, yardımcı olmaya çalışayım.

Burada dikkat edilecek husus şu; sayfa sil komutu verirken sayfanın 14 gün boyunca yayında kalmasını istiyor muyuz yoksa istemiyor muyuz? Eğer sayfayı silmekte kesin kararlıysak o zaman sayfayı sil komutu verirken yayından kaldır komutu da vermeliyiz ki sayfanın silinme günü gelene kadarda kimseler sayfaya ulaşamasın. Yok eğer sayfayı silmekten vazgeçme ihtimaliniz varsa o zaman sadece sil komutu verirsiniz, bu durumda 14 gün bitene kadar sayfa yayında kalır ve herkes ona ulaşabilir. Ta ki 14 gün bittiğinde sil onayı verene kadar..

  1. Facebook.com‘da oturum açın, yöneticisi olduğunuz sayfaya geçiş yapın,
  2. Sol menüden, Sayfa Ayarları seçeneğine tıklayın,
  3. Karşınıza açılan sayfada en alta inip Sayfayı Kaldır > Sayfanı Sil seçeneğinin sağındaki Düzenle bağlantısına tıklayın.
  4. Sayfa tamamen silinene kadar yayından da kalksın istiyorsanız yeşil renk ile işaretlediğim mesajın soluna tik koyun ve sonra Sayfayı Sil? butonuna tıklayın.

Bir Facebook Sayfasını Silmek, Yayından Kaldırmak

Şimdi 14 günlük süreyi başlatmış bulunuyorsunuz. Bu süreç içerisinde sayfayı silmekten vazgeçerseniz aynı yere (İzinleri yönet) gelerek silme işlemini iptal edebilirsiniz. Yada 14 gün sonunda gelen bildirime onay vererek sayfayı tamamen silebilirsiniz.

Bir Facebook Sayfasını Silmek, Yayından Kaldırmak

Aklınızda olsun! Sadece yöneticisi olduğunuz sayfayı silebilirsiniz. Başka birinin yönettiği sayfayı nasıl sileceğinizi soran yorumlar göndermezseniz çok sevinirim. Çünkü böyle bir imkan yok.

>> Facebook Hesap Güvenliği ve Hesap Kurtarma 
>> Facebook’da Arkadaşlarımı Nasıl Gizlerim?
>> Facebook Duvarını Yazmaya Açma / Kapatma
>> Facebook Sayfasından Birini Engelleme
>> Facebook Sayfa İsmi Değiştirme
>> Facebook Hesabını Güvenli Hale Getirmek